TIXIK.cz » Řecko » Jižní Egeis » Dodecanese » Kolos Rhodský

Kolos Rhodský - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolos Rhodský: Hlídač pokojů
Kolos Rhodský Mapa Mapa hotelů Kolos Rhodský

Kolos RhodskýKolos Rhodský

Související témata

Kolos Rhodský: Fotografie

Doporučené hotely Kolos Rhodský


Zobrazit všechny »


Kolos Rhodský: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolos Rhodský Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kolos Rhodský a doprava
Panormitis - Rodos26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 07:20:44, Adresa: Ρόδος, Řecko

Kolos Rhodský byla podle legendy socha boha Hélia. Nachází se u řeckého města Rhodos na ostrově Rhodos . Podle legendy chtěli místní obyvatelé postavit pomník slunečnímu bohu Heliovi jako dík za ochranu města. Ostrov Rhodos byl napaden nejprve Peršany u města Lindos . Obléhání se nezdařilo a byl uzavřen mír. Druhé obléhání měl na svědomí makedonský vojevůdce Demetrius. Nechal postavit obrovský válečný stroj, který měl prorazit hradby. Věž vysoká 30 metrů byla vybavena plošinami pro lučišníky a beranidly. Demetrius hradby prorazil, ale udělal chybu a chtěl v útoku pokračovat až následující den. Obránci města mezitím vykopali příkop a stroj do něj spadl. Uzavřel tak díru v hradbách. Demetrius pochopil, že město nedobude a z obavy z mocných bohů chránících město uzavřel s Rhodosem mír. Podle legendy obyvatelé města tento válečný stroj prodali za 7800 kg stříbra. Z peněz postavili Kolos Rhodský, gigantickou sochu z bronzu. Kolos Rhodský stál však pouze 50 let. V období 227 až 224 př. n.l. postihlo Rhodos velké zemětřesení socha se ulomila nad koleny a zhroutila se. Podle legend se obyvatelé přeli o to jestli Kolos Rhodský obnoví. Nakonec se rozhodli, že se zeptají věštírny v Delfách. A tak vzniklo známé rčení "Co dobře leží, ať zůstane ležet". Po dalších 9. století nechali tedy ležel Kolos Rhodský na místě. Roku 635 našeho letopočtu dobyl Rhodos kalif Othman, který nechal sochu rozprodat. Na cestu do Damašku v Sýrii se s nákladem údajně vypravilo přes 900 velbloudů. Podle legend byl Kolos Rhodský vysoký více než 36 m a byl zařazena mezi 7 divů světa. Dle nákresů z tehdejší doby střežil vjezd do hlavního města Rhodos. Kolos Rhodský měl údajně nataženou ruku a ve dlani či na pochodni hořel oheň. Ten sloužil jako maják pro mořeplavce. Na místě, kde měly dříve stát nohy Rhodského kolosu, dnes naleznete sošku jelena a laně na cca 3 metry vysokém podstavci.

Informace a fakta

GPS: 36.4473, 28.2323
Nadmořská výška: 5 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:57:01

Kolos Rhodský: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2428.9.2008 17:37:47
2008 : pokud pojedete do Rhodosu, asi uvidíte pouze jednu srnku - ta druhá je bohužel kompletně pryč, pravděpodobně ji opravují a poté ji zase dají zpět.
 26.8.2010 15:50:41
Pokud pojedete do hlavního města jen kvůli kolosu, s nějakým extra zážitkem nepočítejte. Do dnešního dne se historici hádají, jestli tam kolos vůbec někdy mohl stát nebo ne. Na místě noch sochy jsou samozřejmě jen dva podstavce a na nich nějaké srnky, logicky zde žádná socha není. Pokud jste ale milovníci historie a dokážete si tu 60 metrů vysokou kamennou vstupní bránu domyslet, určitě se na to jeďte podívat. Je to krásně nalezitelné v přístavu

Města a obce v okolí

Rhodos (0.6km)Kalithea (8km)Pastida (11km)Faliraki (12km)Theologos (19km)Haraki (34km)Lárdos (44km)Pefki (44km)Kiotari (51km)

Webmap: 1 2 3