TIXIK.cz » Města » Kolín

Ubytování Kolín

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolín: Hlídač pokojů
Kolín Mapa Mapa hotelů Kolín

KolínKolín

Související témata

Satelitní mapa Kolína, Tipy na výlety poblíž Kolína, Penziony v Kolíně, Kolín - počasí, Kolín: Fotografie

Doporučené hotely Kolín


Zobrazit všechny »


Kolín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kolín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:18:17, WWW stránky:

Kolín je přitažlivé město v České republice. Nachází se na východě oblasti Středočeský kraj (Okres Kolín) , asi 40 km od Pardubic, poblíž turistické oblasti Polabí. První zmínky o městě jsou z roku 1261, nicméně dochované archeologické nálezy dokazují, že oblast byla osídlena Slovany již od 6. století. Název Kolín pochází ze staročeského slova ,,koliti" (ve spojitosti se zatloukáním ,,kolíků" jako obrana proti častým povodním). Ve městě dnes žije asi 30 000 obyvatel a jedná se o důležitý dopravní uzel železniční dopravy. Kolín (německy Koln) a okolní rovinatá krajina umožňují pohodovou turistiku a naleznete zde dobré možnosti pro odpočinek a zábavu. Pokud rádi procházíte místy , která jsou uvedená v seznamech památek UNESCO, Chrám svaté Barbory čeká na vaši návštěvu. Zajímají vás záhady a tajemství ? Jedním z takových zajímavých míst je Zámek Kačina. Zkuste povolit uzdu fantazii a nasát tu správnou atmosféru. Děti i dospělé zřejmě potěší ZOO Chleby. Je to dobrý tip na příjemně strávený půl den.

Plusy

skvělé jídlo

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko
přetížená doprava

Vhodné pro

shopping
festivaly
zdravotní turistiku

Business travel (průmysl)

olejářský


Informace a fakta

GPS: 50.0288, 15.2109
Nadmořská výška: 221 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 72 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-16 02:57:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.mukolin.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: okolní příroda, možnosti koupání, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, festivaly, zdravotní turistiku, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kolín: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-02-14 09:43:08
Centrum města Kolína je jednou z nejhezčích městských památkových rezervací v Čechách. Je obklopené pásem původního opevnění. Asi nejkrásnějšími památkami jsou neorenesanční radnice a majestátní a nepřehlédnutelný Chrám Svatého Bartoloměje (národní kulturní památka). Na přestavbě chrámu se podílel Petr Parléř, významný architekt a stavitel německého původu, který mimo jiného budoval Katedrálu Svatého Víta, Karlův most nebo Chrám Svaté Barbory v Kutné hoře (od roku 1995 památka UNESCO). Kolín byl městem s velkou židovskou komunitou a uchovaly se zde i dva hřbitovy a synagoga. Starší hřbitov pochází z roku 1418 a má více jak 2600 náhrobků, což z něj činí druhou největší památku tohoto typu v Čechách. Nedaleko od centra pěší lávka přes řeku Labe která vede přes kolínský Kmochův ostrov na druhý břeh k zimnímu stadionu. Kmochův ostrov je relaxační zóna se sportovišti a atrakcemi pro děti, vhodná na pěknou procházku a v areálu zimního stadionu je pěkná restaurace kde dobře vaří. Dá se tam i pohodlně zaparkovat.

Města a obce v okolí

KolínVeletov (7km)Týnec nad Labem (11km)Kutná Hora (10km)Kouřim (17km)Poděbrady (15km)Čáslav (18km)Sadská (20km)Přelouč (25km)

Webmap: 1 2 3