TIXIK.cz » Města » Dánsko » Syddanmark » Kolding

Kolding - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolding: Hlídač pokojů
Kolding Mapa Mapa hotelů Kolding

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Satelitní mapa Koldingu, Penziony v Koldingu, Luxusní ubytování v Koldingu, Apartmány v Koldingu, Autopůjčovny v Koldingu, Kolding: Fotografie

Doporučené hotely Kolding


Zobrazit všechny »Kolding: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolding Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kolding a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Koldinghus CastleHrady a zámky0.1km
Zámek KoldinghusHrady a zámky0.1km
Dronning Dorothea TeatretDivadla0.3km
Kolding ByretSoudy1km
Kolding TeaterDivadla1km
Kolding Marina SydPřístavy2km
Kolding NordhavnPřístavy2km
Drackmans bænkVyhlídky2km
Botanická zahrada KoldingBotanické zahrady2km
Golfový klub KoldingGolf2km
Muzeum umění TrapholtMuzea4km
Danish Museum of Nursing HistoryMuzea5km
The Museum of AgricultureMuzea6km
Eltang SkoleŠkoly6km
Skærbæk LystbådehavnPřístavy10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:44:39, Telefon: +45 75 54 18 00, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
kvalitní veřejná doprava

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní

Business travel (průmysl)

sklářský
potravinářský
IT


Informace a fakta

GPS: 55.4907, 9.4726
Nadmořská výška: 11 m
Rok založení města: 1231
Nejbližší letiště: Letiště Billund, 48 km
Pobřeží: Baltské moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:50:06

Kolding: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47017.8.2010 11:12:44
Kolding je živé, malebné a neobyčejně přívětivé město v Dánsku . Nachází se v jižní části země, v regionu Syddanmark. V současnosti zde žije cca 60 000 obyvatel. Jedná se tak o sedmé největší dánské město. Kolding láká návštěvníky na své památky a botanickou zahradu , která patří k nejkrásnějším v celé Skandinávii.

Doprava

Kolding je dostupný autem, autobusem, lodí, vlakem i letadlem. Nejbližší letiště se nachází na okraji města, cca 15 km od centra, ale to slouží hlavně pro soukromá letadla a letecké taxi. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Billundu, který je vzdálený od Kolding u cca 35 km. Z letiště se do města dostanete autobusem a vlakem. Autem se sem dostanete buď po dálnici E45 (exit 62) či E20. Kolding je jinak také spojen s ostatními dánskými městy častými vlakovými a autobusovými spojy. Vlakové a autobusové nádraží se nachází cca 300 m východně od hlavního náměstí Torvet. Terminál trajektu se pak nachází cca 1 km jihozápadně od hlavního náměstí.

Historické památky

Kolding je významné univerzitní a obchodní centrum Dánska. Má dlouhou historii, krásnou přírodu a bohatý kulturní život. Nejvýznamnějším zdejším průmyslem je stavba lodí. Významný je ale také textilní a živočišný průmysl.

Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří hrad Kolding hus , který byl vybudován v polovině 13. století a ve své době byl jedním z nejvýznamnějších dánských hradů. Dnes v hradu sídlí muzeum, které disponuje nejen stálými expozicemi středověkého umění, ale i dočasnými mezinárodními výstavami. Samozřejmostí je bohatý kulturní program. Další zajímavostí města Kolding je zdejší botanická zahrada , která je jednou z největších a nejpěknějších botanických zahrad ve Skandinávii. V zahradě je na 2 000 druhů květin a keřů z celého světa. V oblasti zahrady byl také založen bambusový les, největší v severní Evropě. Turisty je vyhledávané i muzeum Trapholt Art , které představuje moderní umění, užité umění a nábytkový design. Většina děl pochází od dánských umělců. Velmi zajímavá je zdejší sbírka židlí. Hlavním náměstím Kolding u je Torvet, které leží na křižovatce ulic Skolegade a Torvegade.

Turistickou kancelář v Kolding u naleznete v centru města, odkud se rozbíhají křivolaké uličky. V její blízkosti, v ulici Akseltorv, si můžete prohlédnout červenozelený hrázděný renesanční domek Borchs Gard, který pochází z roku 1595. Jižně do ulice Akseltorv se nachází nákupní ulice Helligkorsgade, která je ideálním místem k procházkám. Nachází se na ní také dům č.18, který je údajně nejstarším domem v celém Kolding u. Byl postaven v roce 1589. Ve městě se toho nachází ale ještě mnohem více zajímavého.

Turistické služby

Samozřejmostí v Kolding u je široká nabídka ubytování, restaurace, bary, kavárny a mnoho dalšího. K dispozici je tu knihovna, pošta, internetové kavárny a bohatý kulturní život. Mezi nejvyhledávanější ubytovací objekty patří Danhostel Kolding , Kolding Byferire, Hotel Saxildhus, First Hotel Kolding a nejluxusnější je Hotel Kolding fjord, který vypadá jako zámek a je umístěn cca 7 km východně od města uprostřed lesů u fjordu Kolding .

Mezi nejvyhlášenější restaurace v Kolding u patří Lucca, Den Bla Café, Nicolai Biograf and Café a You´ll Never Walk Alone Pub-Restaurant. Pokud se stravujete sami, navštivte supermarket Netto, který se nachází poblíž vlakového nádraží. Vydat se můžete i na malý trh, který se koná od úterý do pátku, vždy dopoledne, před radnicí.

Zábava a aktivity

Na své si tu přijdou i milovníci golfu, kteří si mohou zahrát na zdejším nádherném golfovém hřišti Kolding Golf Club . Projet se také můžete na kanoi na zdejších vodních kanálech.

Kolding nabízí i možnost kulturního vyžití. Ve městě jsou divadla, kina i zábavní podniky. Město během roku hostí mnoho oslav a festivalů. Mezi ty nejvyhlášenější patří rockový festival, který se koná vždy v červenci a operní festival, který se koná vždy v srpnu. V červenci se zde koná i významný dánský country festival. Milovníci karikatur pak jistě znají zdejší Cartoon Festival, který se koná v květnu.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. První písemné zmínky o Kolding u pocházejí z roku 1231. V roce 1658 a 1849 se v blízkosti města odehrály významné bitvy.

Města a obce v okolí

KoldingAlmind (8km)Snoghøj (16km)Christiansfeld (15km)Middelfart (17km)Fredericia (20km)Vejen (21km)Bredsten (24km)Vejle (25km)

Webmap: 1 2 3