TIXIK.cz » Města » Černá Hora » Kolašin » Kolašin

Kolašin - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolašin: Hlídač pokojů
Kolašin Mapa Mapa hotelů Kolašin

Související témata

Největší města v Černé Hoře, Satelitní mapa Černé Hory, Apartmány v Kolašinu, Satelitní mapa Kolašinu, Kolašin: Fotografie

Doporučené hotely Kolašin


Zobrazit všechny »Kolašin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolašin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kolašin a doprava
partizansko grobljePamátníky0.8km
Lyžařské středisko BjelasicaSki areály9km
KolašinRegiony9km
Národní park Biogradska goraNárodní parky10km
Klášter MoračaKláštery12km
Biogradsko jezeroJezera10km
Pešića jezeroJezera14km
BjelasicaPohoří15km
Ursulovačko LakeJezera15km
Šiško lakeJezera15km
Šiško jezeroJezera15km
MoračaPohoří16km
Mrtvica WaterfallVodopády19km
MojkovacRegiony14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:13:32, WWW stránky:

Kolašin je menší město ležící v Černé Hoře . Najdeme ho cca 50 km severně od hlavního města Podgorica . Kolašin leží v pěkné okolní přírodě a je dobrým výchozí bodem pro nejrůznější výlety do okolí.

Doprava

Do města Kolašin se dostaneme nejlépe po silnici. Vede sem silnice č. E65, po které se mimo jiné dostanete do hlavního města Podgorica a dále až k pobřeží. Silnice je asfaltová, příjemná. Cesta do města Kolašin je opravdovým zážitkem. Silnice vede krásnou okolní přírodou, vede několika tunely, viadukty a mosty a stoupá i vysoko do hor. Jezdí sem i autobusy, ale být závislý pouze na autobusu není moc dobré. Nejvíce spojů jezdí samozřejmě do hlavního města Podgorica, méně pak už do okolí. Kousek za městem Kolašin je menší vlakové nádraží. Z hlavního města sem jezdí denně několik spojů. Cestování vlakem je zde poměrně levné a navíc vede krásnou přírodou, kam se autem jinak nedostanete.

O městě Kolašin

Město Kolašin není moc velké. Leží v nadmořské výšce 960 m.n.m a má příjemné klima. Je z něho krásný pohled na okolní hory a přímo vybízí k turistice po okolí. Město Kolašin si v minulosti prošlo několika těžkými obdobími. Za druhé světové války bylo město Kolašin těžce zasaženo bombardováním. Dnešní Kolašin je poklidným městečkem s příjemnou atmosférou.

Historie a památky města Kolašin

Historie města Kolašin sahá až do 7. století, kdy sem dorazili Slované. Mezi 15. a 19. stoletím město Kolašin okupovali Osmani. Následně také město opevnili. Po roce 1878 bylo město Kolašin připojeno k Černé Hoře. Dochovaných památek tu moc není. Za zmínku stojí snad jen zbytky turecké zbrojnice, které najdeme asi 500 metrů z centra města směrem na jih.

Praktické informace

Možnosti k ubytování v městě Kolašin jsou celkem dobré. Najdeme tu několik hotelů na dobré úrovni. Jsou jimi například hotely Bjelasica nedaleko od náměstí, či hotel Garni. Další možností k ubytování jsou soukromé vilky, kde majitelé pronajímají apartmány a pokoje. Ve většině hotelích v Kolašinu je možné platit platební kartou. Dále tu najdeme několik restaurací, zejména restaurace Vodenica je vyhlášena svými místními specialitami. Z dalších služeb města Kolašin tu jsou informační centrum, městské muzeum , autobusové nádraží, vlakové nádraží kousek za městem, pošta, lékárna a také dvě banky.

Aktivity kolem města Kolašin

Aktivity kolem města Kolašin jsou především turistické. Po silnici je to cca 50 km do národního parku Durmitor. Ale i okolní příroda kolem města Kolašin má co nabídnout. Je tu spousta turistických stezek, po kterých dojdete například k menším jezůrům. Kromě toho můžete vyzkoušet rafting na řece Tara. Na jižním konci města najdeme menší botanickou zahradu se spoustou druhů horských rostlin. V zimních měsících pak město Kolašin nabízí i možnosti k lyžování. Díky své nadmořské výšce je tu kvalitní sněhová pokrývka celou zimu až do dubna. Lyžaři běžkaři se mohou do okolí vydat přímo z města Kolašin. Asi 9 km za městem Kolašin se nachází menší lyžařský areál Ski Centar Bjelasica.


Informace a fakta

GPS: 42.8239, 19.5223
Vzdálenost do hlavního města: Podgorica, 47 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 5:31:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kolasin.me

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kolašin: Recenze

Kolašin prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

KolašinMojkovac (16km)Andrijevica (24km)Bijelo Polje (30km)Plav (43km)Danilovgrad (46km)Žabljak (49km)Podgorica (48km)

Webmap: 1 2 3