TIXIK.cz » Česká republika » Královéhradecký kraj » Náchodsko » Kočíčí skály

Kočíčí skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kočíčí skály: Hlídač pokojů
Kočíčí skály Mapa Mapa hotelů Kočíčí skály

Související témata

Kočíčí skály: Fotografie

Doporučené hotely Kočíčí skály


Zobrazit všechny »Kočíčí skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kočíčí skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kočíčí skály a doprava, Bankomaty, Parkování, Nejbližší zastávka MHD
Teplicko-adršpašské skály8km
Broumar33km
Miłków42km
Jezioro Sosnówka46km
Łomnica44km
Přehrada Pastviny58km
Infocentrum letohrad62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 03:25:15, Nadmořská výška: 593m

Kočíčí skály jsou skalní útvary nacházející se v oblasti Adršpašsko, v náchodském okrese, na severovýchodním svahu hory Ostaš . Kočíčí skály leží v nadmořské výšce 600 m. Název skály získaly podle kočky divoké, která v tu v 18. století žila. Kočíčí skály zaujímají rozlohu 6,08 hektarů. Od roku 1956 je tento sklaní útvar přírodní památkou. Skály byly vytvořeny pískovcem, který se tu usazoval už v pravěku. Kočíčí skály jsou tvořeny několika útvary. Na záčátku projdete po Kocouřím hřbetu. Dále se tu postupem času utvořily labyrinty, rokle, soutěsky a několik věží, které dosahují do výšky až 20 m. Z nejznámějších částí skal je hradba, která se jmenuje Kočičí hrad. Kočičí hrad je rozdělem trhlinami. V některých trhlinách se utvořily puklinové jeskyně. Nejlépe se do skal dostanete po zelené značce od pakoviště u hory Ostaš . Cesta je v celku náročná díky úzkým průlezům a nejrůznějším kameným schodům.

Informace a fakta

GPS: 50.5647, 16.211
Nadmořská výška: 593 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:13:28

Kočíčí skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47019.5.2012 8:49:21
Kočičí skály se nachází několik set metrů vzdušnou čarou od známého vrcholu Ostaš. Jsou také označovány jako dolní labyrint. Přístupné jsou např. od parkoviště u chatové osady Ostaš. Cesta z parkoviště je dlouhá max. 1,5 km, i když cedule cestou udávají jiná čísla. Ale nevěřte jim:). Cestou na skalní útvar Kočičí hrad můžete navštívit i tvz. Sluj českých bratří. Cesta na Kočičí skály je opravdu jen pro zdatnější a ne prostorově výrazné osoby. V zimě je neschůdná.

Města a obce v okolí

Police nad Metují (3.5km)Teplice nad Metují (4.5km)Broumov (9km)Adršpach (9km)Červený Kostelec (13km)Trutnov (21km)Náchod (17km)Hořičky (20km)Žacléř (24km)

Webmap: 1 2 3