TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Kobyła

Kobyła, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kobyła: Hlídač pokojů
Kobyła Mapa Mapa hotelů Kobyła

KobyłaKobyła

Související témata

Kobyła: Fotografie

Doporučené hotely Kobyła


Zobrazit všechny »


Kobyła: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kobyła Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kobyła a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Indiánská vesnice24km
Les Niepołomicka29km
Soukenická budova v Krakově51km
Jagellonská univerzita, Polsko51km
Collegium Maius51km
Krokiew72km
Svinka69km
Skalnatá chata71km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 11:55:35, Nadmořská výška: 538m

Kobyła nebo také Kobylí hora, je 605 m vysoký vrchol, po kterém se proháněly kobyly z celých Beskyd Wyspowých v Polsku . Proběhly celé Beskydy Wyspowe na východ, z Łopusza Zachodnieho přes Żegocinu až do údolí Białki w Wojakowej. Příslovečné pádící klisny, které daly název polskému vrcholu, prošly hustě zalesněnou část vrchu, aby sešly k jeho obdělávaným svahům u Kamionki Małej.

Historie

Během První světové války bylo území Kobylího vrchu předmětem násilných sporů mezi ruskými a rakousko -uherkými vojáky. Když 28. 7. 1914 začala první světová válka, znamenalo vyhlášení války Rusku ze strany Německa a Rakouska-Uherska přímé zasažení polských zemí touto válkou. Kobylí vrch měl strategický význam pro všechny tři armády a během krátké doby změnila tato významná kóta majitele. Na severním svahu stojí památeční hřbitov Rajbrot-Kobyla, který spolu s památníkem připomíná bitvu u Mulowcie. Za druhé světové války na tomto místě ukrajinská 14 Divize Grenadýrů SS (14-та Стрілецька Дивізія Зброї СС) popravila pětici partyzánů, vedenou Wawrzyncem Odroncem.

Výlet ke smutným klisnám

Na vrchol nevedou žádné značené stezky, ale pro svůj historický význam stojí za návštěvu. Kromě válečného hřbitova stojí za zhlédnutí umělecká díla lidového řezbářství, rozestavěná na svazích, a střežená klidnými klisnami.


Informace a fakta

GPS: 49.7972, 20.5146
Nadmořská výška: 538 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:54

Kobyła: Recenze

Kobyła prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lapczyca (21km)Brzesko (20km)Bochnia (20km)Gdów (26km)Nový Sadec (23km)Dobczyce (32km)Sieraków (34km)Mszana Dolna (33km)Niepolomice (34km)

Webmap: 1 2 3