TIXIK.cz » Řecko » Kréta » Heraklion » Knóssos

Knóssos - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Knóssos: Hlídač pokojů
Knóssos Mapa Mapa hotelů Knóssos

KnóssosKnóssos

Související témata

Knóssos: Fotografie

Doporučené hotely Knóssos


Zobrazit všechny »


Knóssos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Knóssos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Knóssos a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Psychró30km
Spinalonga52km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 07:07:30

Knóssos je největším archeologickým nalezištěm z doby bronzové na řeckém ostrově Kréta. Nachází se nedaleko města Heraklion. Původně to bylo významné město minojské civilizace. Dnes jsou ruiny města Knóssos vyhledávaným cílem turistů. Pozůstatky města objevil v roce 1878 krétský obchodník a starožitník Minos Kalokairinos. Byly zahájeny první průzkumy a odkryty části skladištních prostor paláce. V roce 1900 koupil naleziště britský archeolog Arthur Evans. Byl započat rozsáhlý archeologický průzkum při němž byla odkryta velká část paláce nazvaného Mínoův. První osadníci přišli do těchto míst kolem roku 7000 př.n.l. První palác Knóssos byl vybudován v 19. století př.n.l. Palác Knóssos byl několikrát přestavěn. Definitivně zničen byl kolem roku 1400 př.n.l. Palác Knóssos byl administrativním a náboženským centrem. Palác Knóssos je v podstatě rozsáhlý komplex s velkou řadou místností vzájemně propojenými chodbami. Tyto chodby připomínají bludiště. Palác Knóssos měl čtyři několikapatrová křídla a velké centrální nádvoří. Vodu do palácového komplexu přiváděli vodovody a odváděli stoky. Trůní část paláce je zdobena reliéfy a freskami. Ve skladištích paláce bylo objeveno množství nádob určených na zásoby a řada hliněných destiček s obrázkovým písmem. V 9. století se obyvatelstvo původního města Knóssos přestěhovalo do blízkého arabského města, dnešního Heraklionu.

Informace a fakta

GPS: 35.298, 25.1631
Nadmořská výška: 97 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 9:11:28

Knóssos: Recenze

Zobrazit recenze:
 31.3.2009 21:20:59
Na Knossos jsem se opravdu těšila. Ovšem byla jsem těžce zklamána. Pominu velké vedro a šílené davy turistů. Když zjistíte, že velká část celého Knossosu jsou vlastně fragmenty staveb, postavených dle fantazie anglického archeologa, který dal nejnižší patro tohoto minojského paláce zalít do betonu, tak se vám v tom vedru přitíží. Snad jediným světlým místem byly zbytky kameninových trubek údajně původního , do nedávné doby ještě fungujícího vodovodu a snad první WC.
Jsem ráda, že jsem Knossos viděla, ale raději si o ˇřecké mytologii budu už jen číst.
 Aura: 50Recenze: 225.7.2008 16:26:05
Při návštěvě paláce se připravte na davy turistů a rozhodně nezapomeňte pokrývku hlavy a pití (zvlášť pokud jedete v sezóně).Stinných míst je zde málo.Vstupné je 6 Euro/dospělá osoba(údaj z července 2008).Kdo nemá auto, může využít autobus z Heraklionu - jezdí z dobře označeného stanoviště každých cca 10 - 20 minut (takto je tu uvedeno na zástávce), lístek stojí 1,30 Euro/dospělá osoba (jedna cesta).

Města a obce v okolí

Heraklion (4.4km)Anissaras (20km)Koutouloufari (21km)Agia Pelagia (18km)Stalida (24km)Malia (27km)Sissi (30km)

Webmap: 1 2 3