TIXIK.cz » Polsko » Kujavsko-Pomořsko » Knihovna Bernardýnů v Bydhošti

Knihovna Bernardýnů v Bydhošti - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Knihovna Bernardýnů v Bydhošti: Hlídač pokojů
Knihovna Bernardýnů v Bydhošti Mapa Mapa hotelů Knihovna Bernardýnů v Bydhošti

Doporučené hotely Knihovna Bernardýnů v Bydhošti


Zobrazit všechny »


Knihovna Bernardýnů v Bydhošti: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Knihovna Bernardýnů v Bydhošti Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Knihovna Bernardýnů v Bydhošti a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Dveře Hnězdenské katedrály71km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 18:25:53, Adresa: Długa 39, Bydgoszcz, Polsko, Telefon: +48 52 323 80 08

Knihovna Bernardýnů v Bydhošti je významná kulturní a historická stavba. Nachází se ve městě Bydhošť v severní části Polska . V knihovně najdete cenné sbírky knih a prvotisků. Je to jedna z mála z knihoven v zemi, která přežila všechny války a různé nepřízně, a dochovala se až do dnešních dnů.

Historie a sbírky

Počátky knihovny sahají do roku 1488. Jejími zakladateli byli mniši z řádu Bernardýnů, po kterých má také knihovna své jméno. Knihovna Bernardýnů v Bydhošti byla původně součástí jejich kláštera, který v roce 1545 vyhořel. V roce 1829 byl klášter zrušen. Již od samotného začátku se sbírky rychle rozrůstaly. Mnoho knih bylo koupeno, nebo darováno od nejrůznějších obyvatel města, často se jednalo o bohaté občany. Důležitým zdrojem knih byly také zahraniční cesty, na nichž lidé získaly cenné literární poklady a následně je uložili do knihovny. V současné době se v knihovně nachází velká sbírka děl převážně z patnáctého až osmnáctého století. Největšími cennostmi jsou prvotisky, což jsou díla vytvořená před rokem 1500. Těch v knihovně najdete celkem 98. V současnosti Knihovna Bernardýnů v Bydhošti sídlí v budově Městské knihovny v Bydhošti , která byla postavena v 19. století. Na fasádě, která má žlutou a bílou barvu, najdete časté znaky klasicismu a modernismu.


Informace a fakta

GPS: 53.1211, 18.0005
Nadmořská výška: 41 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:56

Knihovna Bernardýnů v Bydhošti: Recenze

Knihovna Bernardýnů v Bydhošti prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bydhošť (0.3km)Białe Błota (6km)Kruszyniec (11km)Brzoza (10km)Wtelno (15km)Samociążek (17km)Naklo nad Notecią (27km)Żnin (35km)Chelmno (38km)

Webmap: 1 2 3