TIXIK.cz » Města » Kluž

Kluž - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kluž: Hlídač pokojů
Kluž Mapa Mapa hotelů Kluž

Související témata

Satelitní mapa Kluže, Tipy na výlety poblíž Kluže, Penziony v Kluži, Luxusní ubytování v Kluži, Autopůjčovny v Kluži, Levné ubytování v Kluži, Apartmány v Kluži, Kluž - počasí, Kluž: Fotografie

Doporučené hotely Kluž


Zobrazit všechny »Kluž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kluž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kluži, Plánovač výletů, Kluž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:15:15, Nadmořská výška: 347m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
rovinaté okolí

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
noční život
plavby
umění
studium
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

hudební


Informace a fakta

GPS: 46.7697, 23.5921
Nadmořská výška: 347 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 18:41:12

Kluž: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-04-21 14:12:40
Kluž (Cluj-Napoca) je jedním z největších měst v Rumunsku . Nachází se v severozápadní části země, v Sedmihradsku. Kluž je kulturním, vzdělávacím a průmyslovým centrem celého Sedmihradska. V současnosti zde žije okolo 320 000 obyvatel. Ve městě také žije početná skupina Maďarů.

O městě

Kluž je známá výrobou porcelánu, obuvi a piva Ursus, které patří k nejprodávanějším v zemi.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Kluž patří náměstí Union, které je obklopeno řadou barokních, gotických, renesančních a neoklasicistních domů. Dále se tu nachází kostel sv. Michaela, paláce Banffy a dům Hintz. Ten je pozoruhodný tím, že v něm sídlila lékárna od roku 1573 do roku 1949. Dnes je v něm farmaceutické muzeum. Mezi další památky Kluže patří kostel sv. Petra a Pavla, pevnost Dealul Cetatuia, z které se naskýtá krásný výhled na město a okolí, bastión Croitorilor, františkánský klášter a kostel, katedrála Schimbarea la Fata a Nová synagoga.

Muzea

Kluž nabízí také zajímavá muzea. Mezi ta nejnavštěvovanější patří Klužské národní muzeum umění , Muzeum Emila Racovita, které je věnováno slavnému rumunskému biologovi. Zavítat také můžete do Transylvánského národopisného muzea, Muzea historie Transylvánie a již zmíněného farmaceutického muzea.

Parky a botanická zahrada

Kluž má i hezké parky, kde si můžete odpočinout, a Botanickou zahradu Alexandra Borza , která patří k největším botanickým zahradám v jihovýchodní Evropě . Oblíbeným parkem je např. "Centrální park", který nabízí i jezírko, po kterém se můžete projet na loďce. Populárním místem je také etnografický park Romulus Vuia, ve kterém stojí historické rumunské domy, salaše, pily, hrnčířské dílny a další artefakty.

Turistické služby

Kluž disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních restaurací. Říká se, že Kluž nabízí jedny z nejlepších restaurací v zemi. Dobře najíst se dá v restauraci Casa Ardelenească, kde můžete ochutnat tradiční rumunskou kuchyni.Restaurace Hubertus je jednou z nejstarších a nejlepších ve městě. Restaurace Matei Corvin Intim vaří mezinárodní kuchyně a navštěvují ji často mezinárodní celebrity. Mezi nejoblíbenější nákupní centra patří obchodní centrum Sora, Piata Marasti, Galeriile Ferdinand, Atrium Center a Akademia Center. Navštívit můžete také zajímavé loutkové divadlo a Klužskou filharmonii. Nejlepším nočním klubem v Kluži je klub Diesel.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Existovalo zde nejdříve dácké sídliště Napoca. Později, ve 2. až 3. století, zde bylo římské správní středisko. První písemná zmínka o Kluži pochází z roku 1213. Městská práva pak získala Kluž v roce 1270. Do roku 1918 patřilo město pod Uhersko. Během 2. světové války bylo město obsazeno Maďary. Od roku 1947 je opět součástí Rumunska .

Doprava

Kluž je dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Mezinárodní letiště Someşeni Airport Cluj-Napoca se nachází na východním okraji města, asi 4 km od centra. Z letiště se dá dostat nejlépe taxíkem nebo autobusem č. 8. Hlavní vlakové nádraží se nachází v ulici Garii 1-3. Jezdí sem např. denně několik vlaků z Bukurešti či Budapešti . Hlavní autobusové nádraží v Kluži se nachází v ulici Giordano Bruno 3-5. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A3, z které pak musíte sjet na silnici č.1 (E60) .

Města a obce v okolí

KlužApahida (13km)Gilău (16km)Turda (28km)Gherla (37km)Dej (47km)

Webmap: 1 2 3