TIXIK.cz » Klokočské skály

Klokočské skály - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klokočské skály: Hlídač pokojů
Klokočské skály Mapa Mapa hotelů Klokočské skály

Klokočské skályKlokočské skály

Související témata

Klokočské skály: Fotografie

Doporučené hotely Klokočské skály


Zobrazit všechny »


Klokočské skály: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klokočské skály Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klokočské skály a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 19:48:20, Nadmořská výška: 423m

Klokočské skály jsou přírodní rezervací a skalním městem v severní části turistické oblasti Český ráj . Nachází se asi 5 km od města Turnov , které leží v České republice . Klokočské skály jsou turistické veřejností známé, ale přesto nabízejí návštěvníkům poměrně nerušený zážitek z krásné přírody.

Turistické informace

Klokočské skály se vypínají nad obcí Klokočí a zabírají plochu asi 2 km2. Z dlouhé okrajové skalní plošiny je krásný výhled na severní a jihovýchodní část Českého ráje s horou Kozákov . Jedna z nejhezčích cest přes Klokočské skály je červeně značená turistická cesta, která vede z obce Klokočí. Prochází Klokočskými průchody. Klokočské průchody jsou 70 m dlouhá soutěska se schody. Cesta pokračuje až k velmi pěkné vyhlídce Zdenčina skála . Nebo můžete po žlutě značené turistické cestě dojít přes Zelený důl až k největší jeskyni Českého ráje , Postojné


Informace a fakta

GPS: 50.5985, 15.2203
Nadmořská výška: 423 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:19:52

Klokočské skály: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-10-11 13:08:37
Klokočské skály jsou dobrým tipem na výlet. VYrazit jsme můžete z několika směrů. My si vybrali začátek cesty v obci Záholice, kde jsme nechali stát auto. Po červené turistické značce jsme došli asi po 3,5 km na rozcestí odkud jsme se vydali po silnici zpět do Záholic. Kousek od rozcestí je teď nově otevřený penzion i s restaurací. Mají tu vynikající točené nealko pivo, což potěší všechny kolem jdoucí. Posezení je buď venku a nebo uvnitř. Celý okruh je dlouhý asi 6 km. Půl cesty jdete lesem a druhá půlka vede po silnici.

Města a obce v okolí

Turnov (5km)Malá Skála (6km)Semily (8km)Frýdštejn (7km)Vyskeř (9km)Žehrov (11km)Lomnice nad Popelkou (13km)Rádlo (13km)Vysoké nad Jizerou (16km)

Webmap: 1 2 3