TIXIK.cz » Kleť

Kleť - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kleť: Hlídač pokojů
Kleť Mapa Mapa hotelů Kleť

KleťKleť

Související témata

Kleť: Fotografie

Doporučené hotely Kleť


Zobrazit všechny »


Kleť: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kleť Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony poblíž, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování poblíž, Luxusní hotely poblíž, Kempy, Mapa hotelů poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kleť a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 20:20:39, Nadmořská výška: 1082m, Adresa: Lazec, Kájov, Česká republika, Telefon: +420 724 700 300, WWW stránky:

Kleť (1084 m. n. m.) je nejvyšší horou pohoří Blanský les. Leží na jihu České republiky v Jihočeském regionu asi 170km jižně od Prahy a asi 40km severně od rakouských hranic. Kleť (německy Schöninger) je vyhledávaným výletním cílem zejména díky nádhernému panoramatickému výhledu na Česko i na Rakousko. Za dobrého počasí je krásný pohled na Alpy. Na severozápadní straně hory se nachází přírodní rezervace Kleť. Je zde chráněn smíšený les s převahou buku, který se v těchto místech dochoval v podobě, jaká u nás bývala pro podhorské lesy typická před tím, než do nich byly vysazeny smrky. Rezervace Kleť je zajímavá i z geologického hlediska. V současnosti má Kleť na svém vrcholu několik staveb: rozhlednu, hvězdárnu a planetárium a televizní vysílač. Rozhledna (Josefova věž) zde v letech 1822-1825 byla zbudována na popud knížete Schwarzenberka a je nejstarší kamennou rozhlednou v Čechách. O sto let později k ní byla přistavěna turistická Tereziina chata. Vysílač Kleť se začal stavět v roce 1957 a hvězdárna vznikala v letech 1958-1961. Kleť a její okolí jsou cílem mnoha turistů během celého roku. Na Kleť se lze dostat po turistických trasách např. z Českého Krumlova (modrá) , Zlaté Koruny (červená) a dalších. Na vrchol vede také cyklostezka (1166) , okolo Kleti přírodní rezervací vede naučná stezka. Z Krásetína u Holubova vede na Kleť sedačková lanovka. V zimě Kleť nabízí lyžařům lyžařský vlek a sjezdovku.

Informace a fakta

GPS: 48.8657, 14.2827
Nadmořská výška: 1082 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:15

Kleť: Recenze

Kleť prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kájov (6km)Chlumec (8km)Český Krumlov (7km)Habří (10km)Větřní (10km)Velešín (14km)Věžovatá Pláně (14km)Doudleby (16km)Hořice na Šumavě (14km)

Webmap: 1 2 3