TIXIK.cz » Praha » Klementinum

Klementinum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klementinum: Hlídač pokojů
Klementinum Mapa Mapa hotelů Klementinum

Související témata

Klementinum: Fotografie

Doporučené hotely Klementinum


Zobrazit všechny »Klementinum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klementinum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klementinum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 20:59:04, Adresa: Česká republika, Telefon: +420 222 220 879, WWW stránky:

Klementinum je komplex, který se nachází mezi Karlovou a Křížovnickou ulicí. Na staroměstské straně Karlova mostu, přímo v centru historické části Prahy. Původně zde byl roku 1227 při kostele sv. Klimenta vybudován dominikánský klášter. Po příchodu jezuitů do Prahy roku 1556 na pozvání Ferdinanda I. Habsburského započali s přestavbou Klementinum na kolej. Zdejší areál jezuité vystavili v letech 1653-1726. Tento barokní komplex byl v průběhu let modernizován a rozšiřován od vrcholného baroka až po klasicismus. Komplex obsahoval učebny, tiskárnu, hospodářské budovy, ubytovací prostory, budovy pro cla, ale také kostel sv. Salvátora, sv. Klimenta, Vlašskou kapli Nanebevzetí Panny Marie, kapli sv. Eligia a sv. J. Nepomuského. V roce 1751 je v Klementinum otevřeno muzeum matematiky. Po zrušení jezuitského řádu v roce 1773 jej využila sekularizovaná univerzita a Arcibiskupský seminář. Po rozdělení univerzity v roce 1882 zde zůstává pouze česká část Filozofické a Teologické fakulty. Od 30. let 20. století je rozšiřována už jen univerzitní knihovna. V Klementinum můžete obdivovat Astronomickou věž, vysokou 68 m. Na jejímž vrcholu se nachází socha Atlanta, pocházející pravděpodobně od Matyáše Brauna. Z věže je rozhled na historické centrum Prahy. Zrcadlovou kapli, v níž se nacházejí dvoje varhany z průběhu 18. století a nástropní fresky od Jana Hiebla. Nástěnné obrazy jsou dílem Václava Vavřince Reinera. V kapli se konají koncerty vážné nebo jazzové hudby. Nad kaplí se nachází barokní knihovní sál z roku 1722 s freskovou výzdobou od Jana Hiebla a několika historicky cennými geografickými a astronomickými glóby. Knihovní Sál eviduje knihy od roku 1600 do současnosti. Prohlídky Klementina probíhají denně od 10 hod.

Informace a fakta

GPS: 50.0869, 14.4165
Nadmořská výška: 204 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:28:02

Klementinum: Recenze

Klementinum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (0.3km)Horoměřice (8km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Zeleneč (18km)Nupaky (17km)

Webmap: 1 2 3