TIXIK.cz » Regiony » Klatovsko

Klatovsko - ubytování, satelitní mapa míst, plánovač výletů (okres Klatovy)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klatovsko: Hlídač pokojů
Klatovsko Mapa Mapa hotelů Klatovsko

KlatovskoKlatovsko

Související témata

Klatovsko: Fotografie

Doporučené hotely Klatovsko


Zobrazit všechny »


Klatovsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klatovsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klatovsko a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 17:10:07, Nadmořská výška: 663m

Klatovsko je území bývalého pohraničního okresu u hranice České republiky a Německa. Krajina je zde značně členitá a zalesněná. Pohoří Šumavy, které je nejvyšší v hraničním pásmu, postupně přechází do mírného a vlídného šumavského podhůří. Klatovsko bývá též nazýváno branou Šumavy. Oblast nabízí vynikající podmínky i vyznavačům zimních sportů. Známé je například středisko Špičák u Železné Rudy. Pokud máte v úmyslu navštívit západní sousedy, můžete využít hraniční přechody Železná Ruda a Svatá Kateřina.

Historické město Klatovy

Centrem oblasti je město Klatovy. Založil je Přemysl Otakar II. kolem roku 1260. Minulost nám připomínají vzácné památky, které se dochovaly do dnešní doby. Patří mezi ně Jezuitský kostel Početí Panny Marie a sv. Ignáce, pod nímž se nachází rozsáhlé katakomby, klatovská radnice, Černá věž, Bílá věž, Městský farní kostel – děkanský kostel, arciděkanský kostel Panny Marie, budova okresního muzea, atd. Sportovní vybavenost, kulturní nabídka a zajímavé okolí činí z Klatov vyhledávané turistické centrum.

Města a památky na Klatovsku

Z těch nejznámějších to je například vodní hrad Švihov, hrad Klenová, zámek se zámeckým parkem ve městě Horažďovice, Plánice - rodiště vynálezce Františka Křižíka, židovský hřbitov a zřícenina hradu Pajrek nad Nýrskem, Sušice se svým Muzeem Šumavy, barokní kostel v Železné Rudě, městečko Hartmanice, arboretum Americká zahrada u chudenického zámku kde rostou dřeviny dovezené ze Severní Ameriky, největší expozice historických motocyklů v ČR v Kašperských Horách, města Janovice nad Úhlavou, a Měčín, a historické skvosty hrad Kašperk, hrad Rabí a samozřejmě hrad Velhartice.

Šumava a národní park Šumava

Příroda Šumavy je už sama o sobě pojmem. Chcete-li mít skutečně přehled, navštivte rozhlednu Poledník, nebo Svatobor. Vynikající výhled je i z vrchu Pancíř. Fascinující přírodní scenérie naleznete kolem šumavských jezer. Konkrétně u Prášilského jezera, Černého jezera, jezera Laka nebo Čertova jezera. Nejcenější části Šumavy jsou vyhlášeny Národním parkem Šumava.

Aktivity v oblasti Klatovska

Aktivní odpočinek a rekreace jsou již neodmyslitelným fenomenem dotvářejícím tvář této oblasti. Můžete navštívit krytý plavecký bazén v Horažďovicích, koupaliště na Úhlavě u Nýrska, případně můžete k rekreaci využít řadu místních rybníků. Rozvinutá je zde síť turistických stezek a cyklotras, což Vám jistě udělá radost. Nejlépe je na tom Železnorudsko.

Informace a fakta

GPS: 49.2396, 13.4087
Nadmořská výška: 663 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:40

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Klatovsko: Recenze

Klatovsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sušice (8km)Kolinec (7km)Rabí (16km)Zelená Lhota (17km)Kašperské Hory (15km)Železná Ruda (17km)Nýrsko (20km)Plánice (17km)Nicov (20km)Srní (18km)Lohberg (23km)Klatovy (19km)Horažďovice (23km)Lam (26km)Stachy (24km)Vacov (26km)Zdíkov (27km)Soběsuky (27km)Všeruby (33km)Kvilda (28km)Kdyně (32km)Vimperk (34km)Nepomuk (30km)Borová Lada (33km)Přeštice (38km)Staňkov (43km)Dolní Lukavice (41km)

Webmap: 1 2 3