TIXIK.cz » Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Zlatá Koruna: Hlídač pokojů
Klášter Zlatá Koruna Mapa Mapa hotelů Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá KorunaKlášter Zlatá Koruna

Související témata

Klášter Zlatá Koruna: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Zlatá Koruna


Zobrazit všechny »


Klášter Zlatá Koruna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Zlatá Koruna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Zlatá Koruna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 20:48:58, Nadmořská výška: 465m, Adresa: Zlatá Koruna 1, Zlatá Koruna, Česká republika, Telefon: +420 380 743 126, WWW stránky:

Klášter Zlatá Koruna je jeden z nejkrásnějších a umělecky nejhodnotnějších klášterů v Česku. Nachází se na jihu země asi 8 km severně od města Český Krumlov . Klášter Zlatá Koruna byl založen roku 1263 králem Přemyslem Otakarem II. Objekt dvakrát vyhořel a roku 1427 ho poničila husitská vojska. V 17. století byl Klášter Zlatá Koruna barokně přestavěn a později některé jeho části získaly rokokovou výzdobu. Panovník Josef II. roku 1785 klášter zrušil a potom sloužil pouze jako továrna. Až rekonstrukce ve 20. století mu vrátila původní lesk. Dnes je většina prostoru přístupná veřejnosti. Naleznete zde také expozici věnovanou českému písemnictví. Klášter Zlatá Koruna chránilo rozsáhlé opevnění, které dodnes stojí v blízkosti fary. Středem kláštera je rajský dvůr, obklopený křížovou chodbou. K té přiléhá klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie a další budovy. Nejstarší částí Zlaté koruny je Kaple Andělů Strážných, což je pozoruhodná svatyně s dvěma podlažími. Klášter Zlatá Koruna je také opředen mnoha pověstmi - o založení kláštera, o pokladu, ale nejzajímavější se váže k podzemním chodbám pod klášterem, které zde opravdu jsou.

Informace a fakta

GPS: 48.8554, 14.3708
Nadmořská výška: 465 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:49:19

Klášter Zlatá Koruna: Recenze

Klášter Zlatá Koruna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chlumec (2.4km)Český Krumlov (6km)Velešín (7km)Kájov (10km)Doudleby (11km)Věžovatá Pláně (9km)Větřní (11km)Habří (11km)České Budějovice (15km)

Webmap: 1 2 3