TIXIK.cz » Klášter Utstein

Klášter Utstein - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Utstein: Hlídač pokojů
Klášter Utstein Mapa Mapa hotelů Klášter Utstein

Klášter UtsteinKlášter Utstein

Související témata

Klášter Utstein: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Utstein


Zobrazit všechny »


Klášter Utstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Utstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Utstein a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Opatství, Aktuální čas: 23:11:51, Adresa: Mosterøyveien 801, 4156 Mosterøy, Norsko

Klášter Utstein (Utstein Kloster) je jeden z nejstarších klášterů v Norsku . Nachází se na jihozápadě země, přibližně 35 km na sever od města Stavanger , na ostrově Mosterøy. Klášter Utstein se do dnešní doby nedochoval celý. Jeho zachovalá část je však vděčným cílem turistů.

Historie ostrovního kláštera

Augustiniánský klášter byl postaven za vlády norského krále Magnuse IV. v letech 1263 - 1280. Výstavba se pojí s rozšířením křesťanství v okolí Stavangeru . Klášter Utstein byl v době svého největšího rozkvětu nejen centrem víry, ale také hospodářství a vzdělání. Opatství bylo částečně zničeno v roce 1537 během reformace.

Současný život kláštera

Klášter Utstein v dnešní době disponuje stále ještě dvěma kostely. Návštěvníci si mohou rovněž prohlédnout východní a jižní části kláštera, které se díky rekonstrukcím v letech 1904 a 1965 zachovaly ve velmi dobrém stavu. Klášter Utstein je pěknou ukázkou norské gotické architektury. Jeho prostory slouží v současnosti také pro různé koncerty a semináře.

Doprava

Klášter Utstein leží na trase ze Stavangeru do Bergenu (silnice E39) . Na ostrově Mosterøy odbočíte ze silnice směrem na západ. Odtud je to necelých 10 km. Ze Stavangeru trvá cesta přibližně 30 minut a je obohacená o podmořský tunel Rennfast, který patří k nejhlubším v Norsku .


Informace a fakta

GPS: 59.1032, 5.5891
Nadmořská výška: 12 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 22:03:15

Klášter Utstein: Recenze

Klášter Utstein prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Randaberg (12km)Stavanger (17km)Skudeneshavn (20km)Tau (20km)Sola (24km)Kopervik (26km)Haugesund (39km)Ålgård (40km)Bryne (41km)

Webmap: 1 2 3