TIXIK.cz » Rumunsko » Prahova » Klášter Sinaia

Klášter Sinaia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Sinaia : Hlídač pokojů
Klášter Sinaia  Mapa Mapa hotelů Klášter Sinaia

Související témata

Klášter Sinaia : Fotografie

Doporučené hotely Klášter Sinaia


Zobrazit všechny »Klášter Sinaia : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Sinaia  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Sinaia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 20:42:51, Nadmořská výška: 871m, Adresa: str. Manastirii nr.2, Strada Manastirii 2, Sinaia, Rumunsko, Telefon: +40 244 314 917, WWW stránky:

Klášter Sinaia se nachází v horském městě Sinaia v údolí řeky Prahova v Rumunsku . Klášter Sinaia byl založen v roce 1695 princem Mihai Cantacuzino. Je pojmenován po biblické hoře Sinaj, na jejímž úpatí klášter leží. Klášter Sinaia sloužil jako pevnost na cestě mezi městy Bukurešť a Brasov . Počátkem 18 století, během Rusko- turecké války byl opuštěn a posléze vypálen Turky. Klášter Sinaia se skládá ze 2 nádvoří obklopených budovami. V každém nádvoří je postaven byzantský kostel. Starý kostel ,, Biserica Veche“ je vyzdoben obrazy dánského malíře Aage Exnera a ruskými ikonami. Dobový nábytek je vyroben z dubového dřeva. Klášter Sinaia vlastní knihovnu s vzácnými díly, jako je nejstarší rumunský překlad Bible z roku 1668. V roce 1895 bylo v klášteře otevřeno muzeum se sbírkami nejstarších církevních předmětů v Rumunsku . Město Sinaia leží na hlavní cestě spojující město Bukurešť a známé lyžařské centrum Brasov .

Informace a fakta

GPS: 45.3553, 25.5491
Nadmořská výška: 871 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 15:00:06

Klášter Sinaia : Recenze

Klášter Sinaia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sinaia (0.4km)Busteni (5km)Azuga (10km)Predeal (17km)Fundata (23km)Cheia (23km)Bran (23km)Cornu de Jos (25km)Cheia (32km)

Webmap: 1 2 3