TIXIK.cz » Klášter Sázava

Klášter Sázava - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Sázava: Hlídač pokojů
Klášter Sázava Mapa Mapa hotelů Klášter Sázava

Související témata

Klášter Sázava: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Sázava


Zobrazit všechny »Klášter Sázava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Sázava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Sázava a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 11:02:44, Adresa: Zámecká 72, Černé Budy, Sázava, Česká republika, Telefon: +420 327 321 177, WWW stránky:

Klášter Sázava je Národní kulturní památka (1962) v České republice. Nachází se ve Středočeském kraji ve městě Sázava. Klášter Sázava je jedním z nejstarších klášterů v Čechách, byl založen již kolem roku 1032, ze kterého pochází nejstarší zmínky. Zakladateli byli kníže Oldřich a svatý Prokop, kteří se zde snažili udržet cyrilometodějskou tradici. Klášter Sázava byl na počátku 11. století pouhým dřevěným kostelíkem. Ke konci 11. století dostal první kamennou podobu. Stavba měla v té době dvě věže se zvonicemi – stavba však zůstávala stále nedokončená. Od poloviny 12. století prošel Klášter Sázava dalšími přestavbami a vznikl mohutný trojlodní chrám s nádhernou výzdobou. Vrcholným obdobím však byla až doba Karla IV., který pokračoval v další výstavbě. Mezi 15. a 17. stoletím však Klášter Sázava v důsledku husitských válek pustl. V polovině 17. století byl zpět vykoupen Benediktiny, kteří zahájili jeho barokní přestavbu. V roce 1785 byl Josefem II. Klášter Sázava dokonce zrušen . V té době se stal majetkem světských – zámeckých majitelů a dočkal se zámecké přestavby. Současná podoba kláštera zpodobňuje tisícileté dějiny České země, jsou zde k vidění pozůstatky dřeva z prvního stavení, zbytky románské stavby – v dnešní severní zahradě, gotické prvky na arrasovských pilířích, barokní styl – v reflekráři uvnitř kláštera nebo zámecká klasicistní fasáda a vyhlídková věž. Klášter Sázava nabízí veřejnosti jak prohlídky exteriérů a interiérů za výkladu průvodce, tak i konání svatebních obřadů.

Informace a fakta

GPS: 49.8766, 14.8979
Nadmořská výška: 297 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:36:37

Klášter Sázava: Recenze

Klášter Sázava prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Sázava (0.5km)Rataje nad Sázavou (5km)Chocerady (7km)Český Šternberk (8km)Zvánovice (10km)Senohraby (13km)Mirošovice (14km)Pyšely (16km)Kácov (14km)

Webmap: 1 2 3