TIXIK.cz » Rakousko » Dolní Rakousy » Okres Melk » Melk » Klášter Melk

Klášter Melk - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Melk: Hlídač pokojů
Klášter Melk Mapa Mapa hotelů Klášter Melk

Související témata

Klášter Melk: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Melk


Zobrazit všechny »Klášter Melk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Melk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Melk a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 05:07:52, Adresa: Abt-B.-Dietmayr-Str. 1, Melk, Rakousko, Telefon: +43 2752 555, WWW stránky:

Klášter Melk je překrásný barokní klášter v Rakousku . Nachází se na břehu Dunaje mezi Vídní a Lincem . Klášter Melk stojí na skále, která odjakživa vybízela k vybudování bezpečného sídla.

Z historie

Tato oblast byla osídlena už v době kamenné. Později na skále Římané postavili dvě strážní věže. Klášter Melk vznikl v 11. století, kdy ho na svém hradě nechal postavit hrabě Leopold II. Ve 12. století byl věnován benediktinům, kteří jej rozšířili. V 15. století byl Klášter Melk jedním z nejcennějších objektů katolické církve. V roce 1700 byly zbořeny staré hradní a klášterní budovy. Na témže místě byla v letech 1702–1736 podle plánů architekta Prandtauera vystavěna jedna z nejkrásnějších barokních staveb Evropy, Klášter Melk.

Klášterní budovy

Dominantou jsou dvě barokní věže. Budova kláštera je 320 m dlouhá. Z kopule klášterního kostela vysoké 64 m je krásný rozhled po celém objektu a okolí. Klášter Melk ukrývá mistrovské barokní dílo v podobě Mramorového sálu, určeného pro přijímání oficiálních návštěv. Mezi další zajímavé památky patří knihovna - s barevnými nástropními freskami a více než 80 000 knihami a 20 000 starých rukopisů - a klášterní bazilika, zastřešená krásnou kopulí.

Prohlídky

Klášter Melk je v sezóně zpřístupněn turistům a každou celou hodinu se zde konají prohlídky. V dubnu a říjnu je otevřeno denně pouze do 17:00 hod.


Informace a fakta

GPS: 48.2284, 15.3314
Nadmořská výška: 250 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:19:14

Klášter Melk: Recenze

Klášter Melk prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Melk (0.4km)Emmersdorf an der Donau (1.6km)Schönbühel an der Donau (4.3km)Zelking (7km)Pöchlarn (9km)Artstetten (9km)Maria Taferl (13km)Marbach an der Donau (13km)Persenbeug (19km)

Webmap: 1 2 3