TIXIK.cz » Ostritz » Klášter Marienthal

Klášter Marienthal, Německo - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Marienthal: Hlídač pokojů
Klášter Marienthal Mapa Mapa hotelů Klášter Marienthal

Související témata

Klášter Marienthal: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Marienthal


Zobrazit všechny »Klášter Marienthal: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Marienthal Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Marienthal a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 02:23:01, Adresa: St. Marienthal 10, Ostritz, Německo, Ostritz, 02899, Telefon: +49 35823/77 ext. 0, WWW stránky:

Klášter Marienthal je cisterciácký klášter v Německu . Nachází se v Sasku, v Horní Lužici, poblíž městečka Ostritz , na břehu Lužické Nisy. Klášter Marienthal byl založen v roce 1234 a od té doby zde nepřetržitě existuje dodnes. Klášter je nejstarším ženským cisterciáckým klášterem v Německu, který existuje nepřetržitě od svého založení. Klášter Marienthal je kulturně velmi významný a tvoří ho rozlehlý areál, který se skládá z konventní budovy opatství se sídlem abatyše, klášterního kostela, proboštského domu, křížové kaple, křížové cesty a hospodářských budov jako je pekárna a pila. Je zde také dochovaný bývalý mlýn a pivovar. Nově zde byly také vybudovány dva penziony, které nabízejí návštěvníkům zdejších seminářů ubytování. Součástí kláštera je také rozlehlá zemědělská půda, která je z velké části pronajata. Klášter Marienthal nabízí možnost prohlídek. Musí však Vás být minimálně 10 osob. Vstupné pak stojí 3 EURa pro dospělé a 1,50 EUR pro děti (do 14 let) . Prohlídka trvá zhruba hodinu. Klášter dále nabízí zvlášť prohlídku zahrady, která trvá cca 30 min., vodní elektrárny, historické pily a mnoho dalšího.

Informace a fakta

GPS: 50.9978, 14.9252
Nadmořská výška: 212 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:13:21

Klášter Marienthal: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-22 10:55:12
Klášter Mariental je moc pěkný. Ke klášteru se můžete dostat buď na kole, autem a nebo netradičně po vodě. My jeli po vodě. Jízda je určena spíše zdatným vodákům. Většinu cesty musíte odpádlovat. Lepší varianta je jet na kole. Krásná cyklostezka, i když po letošních záplavách prý momentálně mimo provoz. Tak snad jí brzo opraví.

Města a obce v okolí

Großhennersdorf (9km)Žitava (14km)Obercunnersdorf (18km)Sohland am Rotstein (17km)Markersdorf (17km)Olbersdorf (18km)Bertsdorf (19km)Reichenbach (18km)Görlitz (18km)

Webmap: 1 2 3