TIXIK.cz » Kladruby » Klášter Kladruby

Klášter Kladruby - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Kladruby: Hlídač pokojů
Klášter Kladruby Mapa Mapa hotelů Klášter Kladruby

Související témata

Klášter Kladruby: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Kladruby


Zobrazit všechny »Klášter Kladruby: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Kladruby Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Kladruby a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 00:42:19, Nadmořská výška: 412m, Adresa: Pozorka 1, Kladruby, Česká republika, Telefon: +420 374 631 773, WWW stránky:

Klášter Kladruby je národní kulturní památka v České republice. Nachází se v Plzeňském kraji, necelých 30 kilometrů od krajského města Plzeň . Klášter Kladruby byl založen roku 1115 knížetem Vladislavem I.. Ve 14. století se stal jedním z nejbohatších klášterů v českém království. V 15. století byl Klášter Kladruby dobyt husitskými vojsky Jana Žižky, došlo k drancování a sláva kláštera upadala. V 17. století se klášter stal poutním místem. V roce 1712 byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce, kterou vedl stavitel Jan Blažej Santinini Aichl unikátním architektonickým stylem barokní gotikou. V roce 1726 byla ukončena rekonstrukce a Klášter Kladruby se stal jedním z největších klášterů v Čechách. Ke konci 18.století za vlády císaře Josefa II. došlo k rozprodávání klášterního majetku. Roku 1825 koupil Klášter Kladruby v dražbě kníže Alfréd I. Windischgrätz. Rod Windischfrätzů se o klášter příliš nestaral, v roce 1945 jim byl majetek zkonfiskován a přešel do rukou státu, který provedl několik rekonstrukcí. V současné době Klášter Kladruby nabízí dvě prohlídkové trasy, při nichž můžete shlédnout například jednu z nejrozsáhlejších expozicí Jana Nepomuckého v Evropě nebo panské prostory rodu Windischgrätzů z 19. století. Klášter Kladruby též pořádá civilní i církevní svatební obřady.

Informace a fakta

GPS: 49.7123, 12.9957
Nadmořská výška: 412 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:23:33

Klášter Kladruby: Recenze

Klášter Kladruby prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stříbro (4.5km)Rochlov (11km)Tlučná (17km)Staňkov (19km)Konstantinovy Lázně (19km)Horšovský Týn (21km)Plzeň (28km)Tachov (28km)Planá (25km)

Webmap: 1 2 3