TIXIK.cz » Francie » Rhône-Alpes » Klášter Hautecombe

Klášter Hautecombe, Francie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Hautecombe: Hlídač pokojů
Klášter Hautecombe Mapa Mapa hotelů Klášter Hautecombe

Související témata

Klášter Hautecombe: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Hautecombe


Zobrazit všechny »Klášter Hautecombe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Hautecombe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Hautecombe a doprava
Platz Neueve v Ženevě55km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Opatství, Aktuální čas: 12:18:02, Adresa: Saint-Pierre-de-Curtille, Francie, Telefon: +33 4 79 54 26 12, WWW stránky:

Klášter Hautecombe je významný klášter ve Francii . Nachází se ve východní části země, v departementu Savoie, v regionu Rhône-Alpes, na západním břehu největšího a nejhlubšího francouzského jezera Lac du Bourget , u obce Saint-Pierre-de-Curtille.

O klášteře Hautecombe

Klášter Hautecombe byl založen v roce 1125 hrabětem Amadeem III. a byl osazen cisterciáckými mnichy z Clairvaux. V dalších letech byli z kláštera vysláni mniši k osazení nových klášterů v Itálii a Řecku . Díky tomu vznikla i doměnka, že papež Celestine IV a papež Mikuláš III byli mniši ze zdejšího kláštera. Za francouzské revoluce byl Klášter Hautecombe značně poničen a mniši byli nuceni opatství opustit. Naštěstí byl klášter v roce 1826 znovuobnoven. Dokonce tu byl architektem Ernestem Mealnoem znovuvystaven kostel v goticko-románském stylu. Interiér kostela dodnes zdobí asi 300 soch a mnoho fresek. Po obnově kláštera sem opět přišli mniši z cisterciáckého řádu. Od roku 1922 do roku 1992 byl Klášter Hautecombe sídlem benediktinů. V roce 1992 mniši odešli a dnes spravuje klášter "Communaute du Chemin-Neuf", což je ekumenická a charismatická Římsko-katolická skupina. Klášter Hautecombe jinak již od počátku fungoval jako nekropole panovníků Savojské dynastie.

Praktické informace

Klášter Hautecombe je možné si prohlédnout každý den kromě úterý od 10 do 11:15 a od 14 do 17 hodin. V zimních měsících začínají odpolední prohlídky od 14:30. Prohlídky probíhají ve francouzštině, angličtině, němčině a holandštině. Ve stejný čas je otevřen i klášterní obchod. Klášter Hautecombe nabízí návštěvníkům také možnost občerstvení ve své restauraci, která je v létě otevřena od středy do neděle od 10 do 17:30 hodin.


Informace a fakta

GPS: 45.753, 5.8389
Nadmořská výška: 254 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:40:42

Klášter Hautecombe: Recenze

Klášter Hautecombe prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Massignieu-de-Rives (6km)Grésy-sur-Aix (8km)Aix-les-Bains (9km)Mouxy (11km)Le Bourget-du-Lac (12km)Voglans (14km)Rumilly (15km)Serrières-en-Chautagne (14km)Artemare (18km)

Webmap: 1 2 3