TIXIK.cz » Řecko » Jónské ostrovy » Lefkada » Klášter Faneromeni

Klášter Faneromeni - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Faneromeni: Hlídač pokojů
Klášter Faneromeni Mapa Mapa hotelů Klášter Faneromeni

Klášter FaneromeniKlášter Faneromeni

Související témata

Klášter Faneromeni: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Faneromeni


Zobrazit všechny »


Klášter Faneromeni: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Faneromeni Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Faneromeni a doprava
Scorpios16km
Mys Doukátos32km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 17:29:18, Adresa: Eparchiaki Odos Lefkas - Kato Exanthias, Lefkada 311 00, Řecko

Klášter Faneromeni patří mezi nejvýznamější památky ostrova Lefkada v Řecku . Stojí na zeleném kopci západně od hlavního města Lefkada, odkud je překrásný pohled na Agios Ioanis, pláž Gira , hlavní město a pevnost Mavra. Historie kláštera je velice bohatá a datuje se již k 1. apoštolům. Podle legendy zde byla umístěna Dianina svatyně. Založení kláštera se datuje do 2. poloviny 17. století. Klášter Faneromeni byl v soukromém vlastnictví až do roku 1760. Poté dvakrát vyhořel a do dnešní podoby byl přestaven na konci 19. století. Klášter Faneromeni patří mezi poslední mužské kláštery v Řecku. O překrásné prostory s malou zoologickou zahradou se dnes stará jeden starší mnich. V místní kapli se provádí křty.

Informace a fakta

GPS: 38.8257, 20.6788
Nadmořská výška: 88 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:27:27

Klášter Faneromeni: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24231.1.2012 18:26:55
Snad jediný klášter na ostrově Lefkada, takže si ho pořádně užijte. Je to zřejmě jediná turistická atrakce neplážového typu, protože nic jiného tu ani není. Součástí kláštera je také minizoo - co si pamatuju, chovali tu dokonce srnku.
 Aura: 57Recenze: 7631.1.2012 21:56:56
Klášter Feneromeni je krásný. Nato, že se o něj starý mniši je vzornš uklizený. Když budete projíždět ostrovem a poznávat nová místa pojeďte se na něj podívat. Je tu malí zoo, takže tu i něco uvidíte. Ale zajímavější informací je, že klášter je na kopci, takže tu je krásný výhled do okolí a pláž Gira, která leží v nedaleké vzdálenosti. Vpoctatě pojede kolem.
 30.8.2010 22:59:23
Klášter je dobře značený, dostanete se tam krásně při cestě do Agios Nikitas. Jedná se v podstatě jediný turistický cíl neplážového charakteru. Vstup dovnitř je zdarma, uvnitř menšího parku je něco na způsob menší zoo, kde můžete vidět papoušky nebo třeba srnku. Jedná se o plně funkční klášter, takže lze vidět i mnichy v akci. S ohledem na turismus se ve většině míst nemusíte zahalovat, ale některé části jsou přístupné pouze po oblečení hábitů, které jsou tam k dispozici. Super výhled na severní stranu Lefkady

Města a obce v okolí

Lefkada (2.6km)Lygia (6km)Agios Nikitas (7km)Nikiana (7km)Sivota (22km)

Webmap: 1 2 3