TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Klášter dominikánů na Służewiu

Klášter dominikánů na Służewiu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter dominikánů na Służewiu: Hlídač pokojů
Klášter dominikánů na Służewiu Mapa Mapa hotelů Klášter dominikánů na Służewiu

Klášter dominikánů na SłużewiuKlášter dominikánů na Służewiu

Související témata

Klášter dominikánů na Służewiu: Fotografie

Doporučené hotely Klášter dominikánů na Służewiu


Zobrazit všechny »


Klášter dominikánů na Służewiu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter dominikánů na Służewiu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter dominikánů na Służewiu a doprava
Hrad Ujazdów5km
Hala Torwar5km
Klub Medyk6km
Hula Kula8km
Teatr Kamienica8km
Kubického podloubí8km
Varšavské ghetto9km
Hřbitov Powązkowski9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náboženství, Aktuální čas: 19:35:23

Klášter dominikánů na Służewiu je významné církevní centrum ve Varšavě , v Polsku . Byl vystavěn v letech 1937 – 39. Klášter sehrál svou roli ve Varšavském povstání v roce 1944. V klášteře je přechováván ojedinělý obraz Neposkvrněné královny svatého růžence. Známější je pod názvem Panna Maria Żółkiewska, a pochází z přelomu 16. a 17. století. Významný obraz je jednou z nejdůležitějších ikon Polska.

Historie

Dominikánský řád založil roku 1216 Sv. Dominic Guzmán (také zvaný Dominik z Osmy 1170 – 1221) . Dominikánský řád se podílel na vývoji vzdělanosti mnoha národů. Dominikáni založili v Polsku několik klášterů, první vznikl necelých pět let po založení řádu v Krakově. Od 40. let 20. století sídlí v budově kláštera na Służewiu Instytut Tomistyczny, který provádí výzkum v oblasti teologického a filozofického myšlení, související s odkazem Sv. Tomáše Akvinského. V době komunismu tento institut zachránil klášter před uzavřením.

Michał Czartoryski

Byl jedním z řeholníků Sluzewieckého kláštera. Jako architekt pracoval na výstavbě dominikánského kláštera v letech 1937-1939. V srpnu 1944 se aktivně zúčastnil povstání jako zdravotník, který při zraněných zůstal do poslední chvíle. 13. června 1999 byl se 108. mučedníky Druhé světové války blahořečen.

Woronieckého vize

Teprve roku 1993 bylo přistoupeno k hlavním vizím jednoho z nejdůležitějších řeholníků kláštera, Jacka Woronieckého (1878 – 1949, blahořečený v prosinci 2004) . Klášter se stal vyhledávaným místem pro mnichy z Východní Evropy a okolních slovanských zemí.

Obraz Neposkvrněné královny svatého růžence

Obraz je připisován vlašské (italské ) malířské škole přelomu 16. a 17. století. Tváři Bohorodičky dodávají životnosti jiskrné černé oči. Historie ikony je spojena s Żółkiewem , který leží nedaleko Lvova. Obraz byl ochraňován tamějšími mnichy od poloviny 17. století. Přežil požár, i okupaci Żółkiewa cizími vojsky. Roku 1945 museli dominikáni Żółkiew opustit, Madonnu však vzali sebou. Madonna Żółkiewska je uctívána nejen okolními farnostmi, ale také věřícími z hlavního města a celého Polska. Počet věřících, toužících spatřit nádhernou ikonu, která zázračně přestála zhoubné okolnosti a je symbolem vzdoru varšavského lidu, stále stoupá.


Informace a fakta

GPS: 52.1755, 21.0365
Nadmořská výška: 99 m
Telefon:
Typ objektu:
Upřesnění typu objektu:
Duchovní směr:
Název církve nebo řádu spravujícího objekt:
Kdo objekt založil?:
Rok vzniku:
Komu je objekt zasvěcen?:
Sloh:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:51

Klášter dominikánů na Służewiu: Recenze

Klášter dominikánů na Służewiu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (6km)Raszyn (8km)Konotopa (14km)Józefów (14km)Obory (13km)Stare Babice (17km)Otwock (17km)Nadarzyn (18km)Otrębusy (20km)

Webmap: 1 2 3