TIXIK.cz » Irsko » Roscommon » Klášter Clonmacnoise

Klášter Clonmacnoise, Irsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Clonmacnoise: Hlídač pokojů
Klášter Clonmacnoise Mapa Mapa hotelů Klášter Clonmacnoise

Klášter ClonmacnoiseKlášter Clonmacnoise

Související témata

Klášter Clonmacnoise: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Clonmacnoise


Zobrazit všechny »


Klášter Clonmacnoise: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Clonmacnoise Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Clonmacnoise a doprava
Kilbeggan33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 09:00:18, Adresa: Clonmacnoise, Co. Offaly, Ireland

Klášter Clonmacnoise je nejvýznamnější staro-křesťanský klášterní areál v Irsku . Nachází se v centrální části země poblíž řeky Shannon a silnice R444.

Historie

Klášter Clonmacnoise byl založen Ciaranem z Clonmacnoise v letech 545 až 549 našeho letopočtu. Zakladatel kláštera byl údajně pochován v budově, kterou nyní známe jako chrám Ciaran. Veškeré původní stavby byly ze dřeva. Vikingové je vypálili, proto byl v průběhu 10.století klášter obnoven a byly vybudovány stavby kamenné. Klášter Clonmacnoise byl díky své poloze u řeky vyhledáván i učenci. Hojně se zde dařilo živočišným i rostliným druhům. Díky své výhodné poloze a návštěvám významných osobností i z dalekého okolí kláštera se toto místo stalo centrem náboženství, řemesel a obchodu. V časech kdy Evropa zažívala dobu temna.

Klášter Clonmacnoise v současnosti

Klášter Clonmacnoise dnes představuje pozůstatky klášterních budov s nejvyšším keltským křížem. Významné je královské pohřebiště, kde bylo pohřbeno i mnoho vysokých králů královského majestátu Tara a historické provincie Connacht. Přesto že byl Klášter Clonmacnoise v minulosti mnohokrát napaden a vyloupen Kelty i Vikingy, zůstala řada kostelíků, keltských křížů a hrobů v překvapivě dobrém stavu. Toto místo navštívil v roce 1979 i papež Jan Pavel II.

Informace pro návštěvníky

Klášter Clonmacnoise představuje i museum kde si můžete prohlédnout sbírku náhrobních kamenů s krásnými ornamenty. Do Clonmacnoise se dostaneme také lodí z nedalekého Shannonbridge každou letní neděli. Otevírací doba: Od 15. května do 15. září 9:00 až 19:00 od 16. září do 31. října 10:00 až 18:00 od 15. března do 14. května 10:00 až 18:00 od listopadu do 14. března 10:00 až 17:00 Poslední prohlídka probíhá 45 minut před zavírací dobou. Vstupné: Dospělí € 5 Děti € 2


Informace a fakta

GPS: 53.3266, -7.9822
Nadmořská výška: 47 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:13:33

Klášter Clonmacnoise: Recenze

Klášter Clonmacnoise prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Athlone (11km)Ballinasloe (16km)Banagher (15km)Moate (19km)Birr (26km)Kinnitty (31km)Terryglass (34km)Roscommon (37km)Roscrea (43km)

Webmap: 1 2 3