TIXIK.cz » Chorvatsko » Splitsko-Dalmatinska » Klášter Blaca

Klášter Blaca, Chorvatsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Klášter Blaca: Hlídač pokojů
Klášter Blaca Mapa Mapa hotelů Klášter Blaca

Související témata

Klášter Blaca: Fotografie

Doporučené hotely Klášter Blaca


Zobrazit všechny »Klášter Blaca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Klášter Blaca Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Klášter Blaca a doprava
Čiovo30km
Katedrála Trogir34km
Svatý Jura43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 20:19:55, Adresa: D114, Nerežišća, Chorvatsko

Klášter Blaca je nádhernou historickou památkou chorvatského ostrova Brač . Leží ve vnitrozemí ostova, západně od městečka Bol. Dostat se k němu však není vůbec jednoduché. Proto není Klášter Blaca tolik známý. Většina lidí si cestu za touto památkou rozmyslí. Ke klášteru se dostaneme po prašné cestě se spoustou kamenů. Lepší je použít k této cestě vozidla vybavená přímo do terénu, ale při troše opatrnosti se to dá zvládnout i s obyčejným autem. Cesta ale nevede až ke klášteru Blaca. Zbytek cesty je nutno absolvovat pěšky a to je to, co si většina lidí většinou rozmyslí. Pěšky to potom trvá ke klášteru zhruba 2 až 2,5 hodiny. Klášter Blaca je stavba, která je posazena přímo na úpatí skály. Klášter Blaca pochází z 16. století. Původně byl postaven pouze jeskynní kostel, později klášter. V následujících letech byla stavba postupně rozšiřována až do dnešní podoby. Nyní zde můžeme obdivovat, jak zde mniši žili v kamenných příbytcích, prohlédnout si archiv nebo staré zbraně či hvězdárnu s teleskopem. Klášter Blaca leží v krásné, nedotčené přírodě obklopený kolem dokola skalisky. Cesta k němu není jednoduchá, ale určitě stojí za to Klášter Blaca navštívit.

Informace a fakta

GPS: 43.2931, 16.5294
Nadmořská výška: 220 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:12:33

Klášter Blaca: Recenze

Klášter Blaca prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Milna (8km)Milna (8km)Bol (11km)Splitska (11km)Gornji Humac (15km)Sutivan (11km)Postira (12km)Stari Grad (13km)Hvar (15km)

Webmap: 1 2 3