TIXIK.cz » Japonsko » Kyoto » Kjóto

Kjóto - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kjóto: Hlídač pokojů
Kjóto Mapa Mapa hotelů Kjóto

Související témata

Kjóto: Fotografie

Doporučené hotely Kjóto


Zobrazit všechny »Kjóto: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kjóto Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kjóto a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Ginkakudži5km
Bjódóin13km
Pavilon Toshiba-IHI26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 03:28:43

Kjóto je staré chrámové město v Japonsku . Nachází se na ostrově Honšú, asi 520 kilometrů jihozápadně od Tokia . Toto kulturní a náboženské centrum bývalo hlavním městem Japonska . V roce 1994 bylo historické centrum města zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Historie

V roce 794 si císař Kammu zvolil pro stavbu svého sídla nížinnou oblast, kde založil hlavní město, nejprve pod názvem Heiankjó, později Kjóto. Město mělo původně pravoúhlý půdorys s ulicemi uspořádanými jako šachovnice. Během mnoha let bylo Kjóto obměňováno bohatou japonskou architekturou. Nikde jinde v Japonsku nebylo tolik paláců, bran, relikviářů a chrámů v období středověku. Pro svůj kulturní a historický význam bylo město vyškrtnuto ze seznamu měst vybraných pro svržení atomové bomby během 2. světové války. V roce 1997 zde byla přijata dohoda o snižování emisí skleníkových plynů, tzv. Kjótský protokol.

Památky

Na severu města Kjóto vznikl císařský palác s korunovačním sálem. Palác mnohokrát vyhořel, ale vždy byl opět obnoven, naposledy roku 1855. V dnešní době je přístupný veřejnosti. Další významnou památkou města je kolem 200 šintoistických relikvií. Nejstarší šintoistickou svatyní je svatyně Fušimi Inari. Což je 3 kilometry dlouhá řada bran zasvěcená bohyni Inari. Za velký rozkvět vděčí Kjóto zejména buddhismu, stojí zde na 30 starověkých chrámových staveb. Nejstarší z nich je chrám Čion´in, pocházející ze 13. století. Dalšími místy stojícími za pozornost jsou světově proslulé Kjótské zahrady. Například zahrada Saiho-Ji, založená ve 14. století. Turisticky velice atraktivní je také vyhlídkový ochoz 131 m vysoké věže, odkud je nádherný pohled na celé město Kjóto. Kjóto je také známo tradiční japonskou výrobou, především výrobou Kjótských kimon.

Nakupování v Kjótu

Vedle historických staveb je zde i nové město se spoustou obchodů, hotelů a restaurací. Hlavním obchodním centrem města Kjóto je bezpochyby velice rušná ulice Šidžó-dóri.


Informace a fakta

GPS: 35, 135.75
Nadmořská výška: 34 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:22:43

Kjóto: Recenze

Kjóto prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

KjótoÓcu (11km)Nara (36km)Osaka (42km)

Webmap: 1 2 3