TIXIK.cz » Muzea » Kittelovo muzeum

Kittelovo muzeum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kittelovo muzeum: Hlídač pokojů
Kittelovo muzeum Mapa Mapa hotelů Kittelovo muzeum

Související témata

Kittelovo muzeum: Fotografie

Doporučené hotely Kittelovo muzeum


Zobrazit všechny »Kittelovo muzeum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kittelovo muzeum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kittelovo muzeum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 01:29:48, Nadmořská výška: 664m, Adresa: Pěnčín 11, 468 21 Pěnčín, Česká republika

Kittelovo muzeum je věnováno životu a léčení pověstného jizerskohorského doktora Kittela. Nachází se na severu Čech, v blízkosti Jablonce nad Nisou , v obci Krásná – Pěnčín. Kittelovo muzeum bylo otevřeno 1. května v domě č.p. 11, který se nachází mezi bývalým Kittelovým domem “Burk“ a kostelem sv. Josefa. Interaktivní expozice je zaměřena na život a léčení legendárního doktora Kittela, ale i na historii Kittelovska, bohatství lidového léčitelství a sílu bylin. Mezi největší lákadla expozice patří alchymistická Kittelova pracovna a replika tzv. smržovského grimoáru, čarodějné knihy připisované právě Kittelovi. Milovníci přírody si pak mohou prohlédnout živou zahrádku léčivých bylin. Kittelovo muzeum vzniklo díky zájmu dobrovolníku, který natáčeli v letech 2004 – 2007 celovečerní amatérský film “Eleazar Kittel“. Investorem muzea je pak výrobce medicinálních vín a sirupů, firma Kitl s.r.o. Kittelovo muzeum je otevřeno od května do srpna. V květnu a červnu je otevřeno pouze o víkendech od 9 do 17hod. V červenci a srpnu je pak otevřeno denně od pondělí do neděle od 9 do 17 hod. V případě zájmu o prohlídku mimo termín volejte na číslo 602 40 20 11. Vstupné pro dospělé stojí 40 Kč a pro děti 20 Kč. Děti do 6 let mají vstup zdarma a nechybí ani nabídka rodinného vstupného za 90 Kč (2 dospělí + až 3 děti do 15 let) .

Informace a fakta

GPS: 50.6946, 15.2148
Nadmořská výška: 664 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:37:39

Kittelovo muzeum: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 12:33:19
V kittelově muzeum jsme ještě nebyla. Ale znám léčivé lektvary, které pan kittel vyráběl a vyrábí se ještě do dneška. V jeho době byl pan Kittel považován za podivína. Ale dnes si jeho životabudiče, šláftruňky a medoviny kupují všichni. Tak už jen z toho cůvodu sme musím zamířit.

Města a obce v okolí

Jablonec nad Nisou (4.5km)Smržovka (5km)Lučany nad Nisou (5km)Rádlo (7km)Malá Skála (6km)Frýdštejn (6km)Tanvald (8km)Desná (10km)Janov nad Nisou (9km)

Webmap: 1 2 3