TIXIK.cz » Města » Kissamos

Kissamos - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kissamos: Hlídač pokojů
Kissamos Mapa Mapa hotelů Kissamos

Související témata

Satelitní mapa Kissamosu, Kissamos: Fotografie

Doporučené hotely Kissamos


Zobrazit všechny »Kissamos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kissamos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kissamos a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:05:17, WWW stránky:

Kissamos je přístavní město a oblíbené letovisko na Krétě. Nachází se v západní části ostrova, západně od Chanie , v místech kde končí krétská dálnice. V současnosti žije v městečku okolo 4000 obyvatel.

O městě

Kissamos je oficiálně známé jako Kastelli-Kissamos. Je to klasické venkovské městečko, které není až tak zasaženo turistickým ruchem. Přitom má co nabídnout. Zdejší Kissamská zátoka nabízí krásné písečné i kamenité pláže. Městečko je dobrou volbou pro vyznavače aktivní dovolené. Hlavní náměstí se nazývá Plateia Tzanakaki. Východně od tohoto náměstí se táhne ulice Skalidi, která je hlavní komerční zónou města. Nejrušněji je v letovisku v srpnu.

Turistické zajímavosti

Největší turistickou zajímavostí jsou zbytky benátského hradu, které se rozkládají západně od náměstí Tzanakaki. Další turistickou zajímavostí je Kissamosské archeologické muzeum, které sídlí na hlavním náměstí v krásném benátsko-tureckém domě. V muzeum si můžete prohlédnout různé artefakty nalezené během vykopávek v okolí. Jsou tu vystaveny např. sošky, šperky, mince a i velká mozaika pocházející z jedné staré kissamosské vily.

Aktivity

Oblíbené jsou v městečku Kissamos samozřejmě vodní sporty, v čele s potápěním. Dále jsou to pěší výlety do okolí. Cestovní kancelář Strata Walking Tours pořádá pro menší skupinky celodenní pěší výlety. Zároveň také nabízí výlety džípem po odlehlých a krásných zákoutích ostrova. V nabídce této cestovní kanceláře jsou i 15-ti denní túry po ostrově. Okolí letoviska je také vhodné pro výlety na horských kolech.

Historie

Historie města sahá do starověku. V té době byl Kissamos hlavním městem stejnojmenné provincie. Po příchodu Benátčanů tu byl vybudován hrad, který byl známý pod názvem Kastelli. Stejný název neslo i město. V roce 1966 se však úřady rozhodly název změnit na současné Kissamos. Jelikož řada lidí si pletla toto městečko s dalším krétským městem nesoucím stejný název. Jinak v roce 1941 se zde uskutečnil výsadek německé armády. Dodnes se v Kissamosu v květnu slaví osvobození spojeneckými armádami.

Turistické služby

Oblíbené ubytovací objekty v Kissamosu jsou ubytovna Bikakis Family, která nabízí opravdu čisté bungalovy s kuchyňkou a možností bezplatného připojení k internetu, izolovaná ubytovna Thalassa, která nabízí udržované a dobře vybavené bungalovy a rodinný hotel Galini Beach. Dobře najíst se můžete v taverně Kellari, která se nachází na východním konci promenády, v taverně Papadakis (výborné mořské plody) , což je jedna z nejstarších restaurací ve městě, v restauraci Violaki Estiatorio, která nabízí domácí kuchyni nebo v plážové restauraci Akroyiali, kde si můžete dát skvěle upravené mořské plody. Další restaurace a bary naleznete na hlavní promenádě. Na ní také naleznete poštu a banky. Bankomat se nachází v ulici Skalidi.

Doprava

Autobusové nádraží se nachází přímo na hlavním náměstí Plateia Tzanakaki. Autobusy odtud jezdí pravidelně do Chanie , kde můžete přestoupit na autobus do Rethymna či Heraklionu . Pravidelně z Kissamosu jezdí autobusy také do Falasarny, Paleochory a Elafonísi. Přístaviště leží 3 km západně od města. Od června do srpna čeká na každý přívoz autobus, který vás odveze do centra Kissamosu. Využít můžete také taxi, které vyjde na cca 4 EURa. V půjčovně "Moto Fun" na náměstí Plateia Tzanakaki si můžete vypůjčit auto, motocykl nebo horské kolo.


Informace a fakta

GPS: 35.4939, 23.6569
Nadmořská výška: 22 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:06:21

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kissamos.gov.gr/portal/page/portal/kissamos

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: rybaření, šnorchlování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, klid, pobyty u moře, sauna, lesy, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, aktivní dovolenou, zdravotní turistiku

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kissamos: Recenze

Kissamos prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Falasarna (7km)Kolimbari (12km)Tavronitis (15km)Maleme (18km)Platanias (23km)Chania (33km)Kalathas (39km)Stavros (41km)Agia Roumeli (40km)