TIXIK.cz » Města » Norsko » Finnmark » Kirkenes

Kirkenes - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kirkenes: Hlídač pokojů
Kirkenes Mapa Mapa hotelů Kirkenes

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Luxusní ubytování v Kirkenes, Satelitní mapa Kirkenes, Kirkenes: Fotografie

Doporučené hotely Kirkenes


Zobrazit všechny »Kirkenes: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kirkenes Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kirkenes a doprava
Savio MuseumMuzea0.2km
Kirkenes BayZátoky0.9km
Førstevan LakeJezera1km
Bjørnevatn StationStanice MHD7km
Letiště KirkenesLetiště6km
Bøkfjord lighthouseMajáky17km
KlistervatnetJezera19km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:28:50, Telefon: +47 78 97 75 70

Kirkenes je město v Norsku . Nachází se v provincii Finnmark, na severovýchodě země, asi 1450 km severovýchodně od hlavního města Oslo . Město leží v krásné krajině. V současné době žije ve městě Kirkenes přibližně 3300 obyvatel.

Historie města Kirkenes

Jelikož město Kirkenes leží blízko hranic, obyvateli jsou jak Norové, tak i Rusové. Kolem roku 1906 byla poblíž města objevena bohatá naleziště rudy, která byla používána na výrobu zbraní během I. světové války. V době II. světové války město obsadili Němci, a to především kvůli místní rudě a také strategické poloze města Kirkenes. Kirkenes patřilo během války k nejvíce bombardovaným městům. Rusové podnikli na Kirkenes 320 náletů, které jej značně poznamenaly. V roce 1944 bylo nakonec město Kirkenes osvobozeno sovětskou armádou, avšak bylo téměř celé zničeno. Kirkenes byl po válce znovu postaven a byla obnovena těžba rudy. Doly na rudu byly nakonec v roce 1996 uzavřeny, když už se těžba pro město Kirkenes přestala vyplácet.

O městě Kirkenes

Dnešní Kirkenes je jedno z nejvýchodněji položených měst pevninského Norska a leží jen kousek od hranice s Ruskem . Tato hranice je velice pečlivě střežena kvůli uprchlíkům z ruské strany. Kirkenes je také jediné město Norska , kde jsou názvy ulic psány jak latinkou, tak také azbukou.

Zajímavosti města Kirkenes

Ve městě Kirkenes se nachází pohraniční muzeum Grenselandsmuseet, které je zaměřeno na život v tamním pohraničí a zabývá se také II. světovou válkou. Nechybí ani expozici zaměřená na těžbu rudy. Na malém kopci, v blízkosti města Kirkenes, stojí Ruský památník, který byl postaven na počest osvobození sovětskou armádou během II. světové války. Oblíbené jsou ve městě Kirkenes také tzv. Ruské trhy, které se konají vždy poslední čtvrtek v měsíci. Na trhu sežene všechno možné a především (na Norsko ) za velmi přijatelné ceny.

Aktivity v okolí Kirkenes

V okolí města Kirkenes se dají podnikat nejrůznější výlety a aktivit, které organizuje několik kanceláří. Výlety a aktivity jsou jak letní, tak také zimní. Agentura Barents Safari Vás vezme na lodní výlet k ruským hranicím. Pokud si zvolíte odpolední plavbu, je součástí zastávka v laponské chatě a k tomu pokrm z lososa. Milovníkům potápění nabízí agentura Arctic Dive Adventure Resort ponory v Severním ledovém oceánu. Zapůjčí Vám kompletní výbavu a zajistí přespání ve srubu. Jelikož město Kirkenes leží u hranic s Ruskem , nabízejí se tam možnosti výletů přes hranice. Tyto výlety je nutné pečlivě zvážit a zjistit si podrobnosti. K překročení hranice do Ruska totiž budete nejspíše potřebovat vízum. Jeho získání není zase tak jednoduché a navíc trvá několik dní. Přímo ve městě Kirkenes se najdou agentury, které se specializují na výlety do Ruska . Pomohou Vám se sehnáním víza a zařídí vše potřebné. Jen je nutné vše dělat se značným předstihem. Tyto služby nabízejí například agentury Grenseland a Pasvikturist. Oblíbené jsou také výlety do ruského přístavu Murmansk .

Ubytování, stravování

Základní nabídku ubytování naleznete zde . Kromě tohoto typu ubytování můžete využít i nabídku místní turistické kanceláře, která Vám nabídne možnost ubytování v soukromí. Milovníkům kempování je 8 km směrem na západ od města Kirkenes k dispozici Kirkenes Camping, který nabízí i ubytování ve čtyřlůžkových srubech. V Kirkenesu najdete restaurace, nabízející tradiční norské pokrmy. Restaurace Direktørboligen vaří pokrmy ze Středomoří. Nejoblíbenější podnik je Ritz, což je pizzerie, která provozuje také diskotéky.

Doprava

Asi 6 km západně od města Kirkenes se nachází letiště. Je to nejjednodušší způsob jak se do této oblasti dostat. Na letiště Kirkenes létají pravidelné linky z hlavního města Oslo a měst Tromsø , Vadsø , Vardø či Lakselv . Pro cestu do okolních měst můžete využít autobusovou dopravu. Autobusy jezdí do měst Karasjok , Hammerfest a Alta a zastaví Vám také téměř kdekoliv na trase mezi těmito městy. Město Kirkenes je konečnou stanicí pro příbřežní trajekty Hurtigruten. Od přístaviště Vás do města či na letiště dovezou autobusy. Asi 5 km jižně od Kirkenesu se nachází obec Hesseng, kde si můžete vypůjčit auto. Tyto služby nabízejí půjčovny Hertz a Avis.

Plusy

blízko letiště
pobyty u moře

Vhodné pro

plavby
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

těžební

Služby

pekárna
banka
knihkupectví
půjčovna aut
autoopravna
zubař
doktor
knihovna


Informace a fakta

GPS: 69.725, 30.0517
Nejbližší letiště: Letiště Kirkenes
Nejbližší hranice: Rusko, 8,2 km
Pobřeží: Barentsovo moře, 22 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:31

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, pobyty u moře, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Kirkenes: Recenze

Kirkenes prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

KirkenesVadsø (40km)

Webmap: 1 2 3