TIXIK.cz » Města » Killarney

Killarney - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Killarney: Hlídač pokojů
Killarney Mapa Mapa hotelů Killarney

Související témata

Penziony v Killarneji, Luxusní ubytování v Killarneji, Apartmány v Killarneji, Satelitní mapa Killarney, Killarney: Fotografie

Doporučené hotely Killarney


Zobrazit všechny »Killarney: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Killarney Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Killarney a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:34:01, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 52.0601, -9.5074
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:49:26

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://killarney.ie

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Killarney: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:10:49
Killarney známé taky jako Cill Airne je město v Irsku . Nachází se v jihozápadní části země, v County Kerry, na území národního parku Killarney . V současnosti tu žije cca 14 000 obyvatel. Killarney je oblíbeným turistickým střediskem a to hlavně díky své výhodné poloze v blízkosti poloostrova Dingle, ostrova Skellig Michael , nejvyšší hory Irska Carrauntoohil a turistické stezky Ring of Kerry. Killarney získal také cenu “Best Kept Town“ pro rok 2007. Tato cena se získává za ukázkovou čistotu města a jeho charakteričnost.

Killarney je dostupný autem, autobusem, vlakem i letadlem. Autem je město dostupné národní primární cestě N22 a národní střední cestě N72 a N71. Vlakem i autobusem se sem dostanete i z hlavního města Dublinu. Pokud by jste chtěli zvolit leteckou dopravu, musíte využít letiště ve městě Cork, Cork Airport, odkud se sem dostanete bez problému vlakem či autobusem.

K nejvýznamnějším památkám ve městě Killarney a jeho blízkém okolí patří katedrála St. Mary, hrad Ross a klášter Muckross Abbey . K přírodním zajímavostem patří jezera Killareny, vodopád Torc , údolí Black Valley a soutěska Dunloe. Zajímavostí je, že mimo Dublinu se nikde jinde v Irsku údajně nenachází více hotelových lůžek než v Killarney. Město je totiž turistickým střediskem již od poloviny 17. století. Oficiální datum oslav turistiky ve městě je datován do roku 1747. Nedávno tak byla oslava 250 let turistiky v Killarney. Nachází se tu proto mnoho obchodů, restaurací o kaváren. K dispozici je tu i mnoho klubů. Během letních měsíců tu je v proudu noční zábava sedm dní v týdnu.

Během roku v Killarney probíhá také mnoho různých oslav a festivalů. Tím nejvyhlášenějším festivalem je Killarney Summerfest, na kterém vystupují různé hudební kapely, včetně těch nejlepších na světě. Vystupovali tu už např. The Cranberries , Bryan Adams , The Corrs , Westlife , Tom Jones , Kris Kristofferson , David Gray , Pink a další. Milovníci automobilového sportu jistě znají zdejší rallyové závody International Rally of the Lakes, které se konají každý rok v květnu. Oblíbené jsou také závody Killarney Regatta.

Města a obce v okolí

KillarneyMilltown (17km)Castlemaine (18km)Killorglin (20km)Castleisland (19km)Kenmare (21km)Glencar (25km)Glenbeigh (30km)Tralee (27km)

Webmap: 1 2 3