TIXIK.cz » Města » Kielce

Ubytování Kielce, hotely Kielce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kielce: Hlídač pokojů
Kielce Mapa Mapa hotelů Kielce

Související témata

Satelitní mapa Kielců, Tipy na výlety poblíž Kielců, Autopůjčovny v Kielcích, Levné ubytování v Kielcích, Kielce - počasí, Kielce: Fotografie

Doporučené hotely Kielce


Zobrazit všechny »Kielce: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kielce Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kielcích, Plánovač výletů, Kielce a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:03:37, Telefon: +48 41 349 50 51, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 50.8688, 20.6279
Nadmořská výška: 277 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 15:45:19

Kielce: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:07:15
Kielce jsou hlavní město Svatokřížského vojvodství v Polsku . Jedná se zároveň o nejvýznamnější turistické středisko na Malopolské vysočině. Nachází se zhruba 100 km od Krakova . V současnosti tam žije více než 220 000 obyvatel. Kielce láká návštěvníky na své památky a okolní přírodu. Město je totiž ideální výchozí bod pro cestu do národního parku Świętokrzyski .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 5. století před naším letopočtem. Současné město bylo založeno v 11. století. Městská práva získaly Kielce v roce 1364.

O městě

Kielce jsou krásné město, ve kterém převažuje architektura 19. století. Nejvýznamnější památka je palác Biskupów Krakowskich, který pochází ze 17. století. V současnosti v této budově sídlí Národní muzeum, kde si můžete prohlédnout originální interiéry ze 17. a 18. století. V postranním křídle je galerie polských maleb od 17. století do II. světové války. V přízemí si na své přijdou milovníci zbraní. Je tam totiž sbírka historické zbroje. Zajímavá stavba ve městě Kielce je také katedrála ze 17. století, která byla původně románská. Nedaleko katedrály se nachází Muzeum města Kielce, které je umístěno ve venkovském sídle z 18. století a nabízí obměňované etnografické expozice. Ve městě je i Muzeum hraček, které sídlí na ulici Kościuszki a představuje ojedinělou sbírku starých i nových hraček.

Okolí města

Okolí města Kielce má také co nabídnout. Největší tahák je určitě již zmíněný národní park Świętokrzyski . Je to ideální místo pro milovníky turistiky a přírody. Dále se můžete vydat do Rajské jeskyně , která patří údajně k jedné z nejhezčích jeskyní v celém Polsku . V nedalekém Jędrzejówě můžete navštívit ojedinělé muzeum slunečních hodin , které se může pochlubit největší sbírkou slunečních hodin hned po Oxfordu a Chicagu . Pokud máte rádi historii, tak se jistě vydáte do skanzenu obce Kielce, který se nachází ve vesnici Tokarnia. V zimě jsou vyhledávané také tamní lyžařské areály Kielce a Niestachów .

Turistické služby

Město Kielce nabízí širokou možnost ubytování. Nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Jodłowa, kde si můžete dát polské speciality za přijatelné ceny. Další oblíbená restaurace je Wiejska. Pokud se chcete pobavit večer, tak jděte do klubu Havan, což je asi nejznámější tamní diskotéka. K dispozici je tam i výborný jazzový klub Kawiarnia Teatralna Jazz.

Doprava

Město Kielce je nejlépe dostupné autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Krakově . Autem se tam dostanete po silnici č. E77, silnici č. 73, 764, 745 a 786. Vlakové nádraží se nachází skoro v centru města, na západním konci ulice Sienkiewicza. Vlakem se do Kielce dostanete např. z Varšavy , Lublinu , Čenstochové, Krakova nebo Radomi. V blízkosti vlakového nádraží se nachází i neobvyklé autobusové nádraží ve tvaru létajícího talíře. Z něho se např. dostanete do Krakova , Lodže a dalších polských měst.

Města a obce v okolí

KielceDąbrowa (6km)Sitkówka-Nowiny (9km)Miedziana Góra (8km)Chęciny (14km)Tokarnia (17km)Sobków (22km)Suchedniów (24km)Skarżysko-Kamienna (34km)

Webmap: 1 2 3