TIXIK.cz » Města » Charkov

Charkov - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Charkov: Hlídač pokojů
Charkov Mapa Mapa hotelů Charkov

Související témata

Satelitní mapa Charkova, Autopůjčovny v Charkově, Charkov - počasí, Charkov: Fotografie

Doporučené hotely Charkov


Zobrazit všechny »Charkov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Charkov Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely ve městě, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Charkov a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:34:29, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
levno
dobré pivo

Proti

nepříjemné chladno v zimě
přetížená doprava

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum


Informace a fakta

GPS: 49.9879, 36.2329
Nadmořská výška: 115 m
Počet obyvatel: 1 4 00  000
Rok založení města: 1552
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:50:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.city.kharkov.ua

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: metro, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, osobitá místní atmosféra, levno, dobré pivo, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Charkov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47015.10.2010 14:01:36
Charkov je druhé největší město Ukrajiny . Nachází se v severovýchodní části země, v Charkovské oblasti, nedaleko hranic s Ruskem . V současnosti zde žije okolo 1,5 milionu obyvatel. Charkov je významné univerzitní město. Studuje tu více než 100 000 studentů. V roce 2012 bude město hostit Mistrovství světa ve fotbale.

Doprava

Charkov je jedním z hlavních dopravních uzlů Ukrajiny. Je napojen na autobusovou i železniční síť. Leží na hlavní vlakové trati Moskva - Charkov - Krym . Do Kyjeva odtud jezdí dva rychlíky denně. Je zde mezinárodní letiště. Po městě Charkov se dá pohybovat pomocí rozvinuté sítě MHD. K dispozici je tu i metro, které má tři linky. Ty doplňuje tramvajová a trolejbusová síť. V provozu jsou také autobusy a maršrutky (sdílené taxi, které je rozšířené v zemích bývalého Sovětského svazu) . Zajímavostí je místní dětská železnice a lanová dráha.

O městě Charkov

Charkov je významné ukrajinské město, které bylo v minulosti dokonce největším městem na Ukrajině. Dnes je kulturním, vědeckým, vzdělávacím, dopravním a průmyslovým centrem Ukrajiny. Je tu více než 60 vědeckých institutů a 30 zařízení pro vyšší vzdělání, 6 muzeí, 7 divadel a 80 knihoven. Většinu obyvatel města Charkov tvoří Ukrajinci, jednu třetinu tvoří Rusové. Díky zdejšímu kontinentálnímu klimatu jsou zde chladné zimy s bohatou sněhovou nadílkou a horká léta.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě Charkov patří Náměstí Svobody , které je se svojí rozlohou 12 hektarů jedním z největších náměstí v Evropě. Náměstí dominuje zajímavá stavba, obří konstruktivistická budova Deržpromu (Gosprom) , která byla postavena ve 20. letech 20. století. Nejnavštěvovanější památkou ve městě Charkov je pak Pokrovský chrám pocházející z konce 17. století, který je postaven ve stylu kozáckého baroka. Mezi další zajímavé památky patří např. neo-byzantská katedrála Zvěstování, kaple svatého Tatiana či budova Státní akademie kultury. Ve městě se také nachází celá řada různých památníků a pomníků. Nejnovější zajímavostí je největší buddhistický chrám v Evropě, který tu vybudovala v roce 2007 vietnamská menšina. Charkov působí spíše jako typické bývalé sovětské město. Hlavním důvodem je to, že bylo ze 70 procent během druhé světové války zničeno. A tak bylo po válce vybudováno v duchu sovětské stalinské pompéznosti. Nechybí tu však ani několik muzeí a galerií. Mezi ty nejvýznamnější patří Repinova galerie. Pokud se chcete chvilku zastavit a odpočinout si, navštivte park Gorky.

Aktivity

Charkov nabízí i celou řadu sportovních aktivit. Je zde dostatek sportovišť, hřišť i tělocvičen. Nacházejí se zde i významné akvaparky - Džungle , který je největším krytým akvaparkem na Ukrajině, a Aqua-fitness klub Vlna , kde je k dispozici kromě bazénů i skvěle vybavené fitness centrum. Na své si tu přijdou i golfisté, kteří mohou využívat dvě kvalitní golfová hřiště. Kdyby se vám zrovna sportovat nechtělo, můžete navštívit jeden ze čtyř místních fotbalových klubů či místní hokejový klub HC Kharkiv, který hraje nejvyšší ukrajinskou hokejovou soutěž.

Turistické služby

Charkov disponuje širokou nabídkou ubytování. Je zde dostatek hotelů, apartmánů i možností ubytování v penzionech či soukromí. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je i řada obchodů, nákupních center a pasáží. Za zábavou se můžete vydat například do zdejších divadel, kin či nočních zábavních podniků. Asi nejvýznamnější akcí pravidelně pořádanou ve městě je Hnat Khotkevych- International Music Competition. Jedná se o festival, na kterém se představují soutěžící hrající na ukrajinské lidové nástroje. Tento festival se pravidelně koná od roku 1997 každé tři roky.

Historie

Historie města Charkov sahá do 17. století. Přesně do roku 1656, kdy město založili ukrajinští kozáci. Zdejší oblast však byla osídlena již ve 2. století před naším letopočtem. Největší pohromu město zažilo během druhé světové války, kdy bylo několikrát střídavě dobyto nacisty a Rudou armádou. Charkov byl ze 70 procent zničeno a odešlo také mnoho lidí. Dnes jde o moderní a rychle se rozvíjející se město.

Města a obce v okolí