TIXIK.cz » Nizozemsko » Zuid-Holland » Keukenhof

Keukenhof - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Keukenhof: Hlídač pokojů
Keukenhof Mapa Mapa hotelů Keukenhof

KeukenhofKeukenhof

Související témata

Keukenhof: Fotografie

Doporučené hotely Keukenhof


Zobrazit všechny »


Keukenhof: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Keukenhof Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Keukenhof a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Schiphol Noord18km
Amsterdam Dungeon26km
Dvůr Bekyní v Amsterdamu26km
Scheveningen26km
Rezervace North Holland Dune25km
Odvodněné území Beemster 39km
Alida Hoeve42km
Dům Rietvelda a Schröderové46km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 05:30:08, Adresa: Stationsweg 166-A, Lisse, Nizozemsko, Telefon: +31 252 465 555, WWW stránky:

Keukenhof je historický květinový park v Nizozemsku . Nachází se blízko městečka Lisse , asi 30 km od Amsterdamu . Keukenhof je nezapomenutelné místo, které by nemělo uniknout žádnému z návštěvníků Nizozemska .

Zahrada Evropy

Keukenhof, také známý jako "Zahrada Evropy", je největší květinový park nejen v Nizozemsku , ale i v celé Evropě , a vůbec největší park s cibulnatými květinami na světě. Je to jeden z nejproslulejších květinových parků. Na 32 hektarech máte možnost obdivovat přes 2 500 stromů v 87 druzích a 7 milionů ručně vysazených cibulnatých květin, z toho 4,5 milionu tulipánů ve 100 odrůdách. Procházet se můžete po 15 kilometrech cest. Narazíte tu třeba na chodník slávy s odrůdami tulipánů, pojmenovanými po slavných osobnostech. O park Keukenhof se stará 24 zahradníků. Ale žádný popis nemůže přesně vystihnout nádheru květinových záhonů a barevných kompozic a atmosféru celého Keukenhofu. K tomu je potřeba park skutečně navštívit.

Atmosféra Keukenhofu

Keukenhof je místo, které si pro svůj půvab oblíbí nejen milovníci květin. Úchvatná podívaná je otevřena od dubna do září. Nejvhodnější dobou pro návštěvu je měsíc květen, kdy jsou cibuloviny v plném květu. V měsíci dubnu tu můžete zastihnout květinový průvod, který začíná v městečku Noordwijk aan Zee , kolem poledne prochází korzem v Keukenhofu a končí v městě Haarlem . Trasa je dlouhá asi 40 km a celá atrakce je volně přístupná. Je to nezapomenutelná velkolepá přehlídka barevných květinových alegorických vozů, doprovázená hudbou.

Služby pro návštěvníky

Pro ty, kteří si chtějí kousek Keukenhofu pěstovat i doma, je k dispozici nepřeberné množství cibulovin. Například amarylis si můžete odnést domů rovnou, ale většina květin je zasílána přes dodavatele až na podzim. Keukenhof je příjemné obdivovat pěšky. K dispozici tu jsou informační tabule a brožury, které vás provedou jednotlivými sekcemi. V pavilonech se konají různé tématické výstavy. Dále tu je možnost zapůjčení kola. V samotném Keukenhofu sice není jízda na kole povolena, ale je zde vybudováno šest cyklistických tras, které vedou kolem parku a květinových polí. Tato cesta vám připraví nezapomenutelný zážitek a doplní celkový obrázek o Keukenhofu. Pokud dáváte přednost pohodlnějšímu způsobu prohlídky, můžete vyzkoušet projížďku kolem květinových polí na loďce. Typické loďky, jaké používali pěstitelé květin a farmáři, jsou perfektně přizpůsobené k plavbě na mělké vodě. Jsou tiché, poháněné elektrickým motorem, takže neruší jedinečný zážitek z pestrobarevných polí a krajiny v okolí Keukenhofu. Pro nadšené fotografy- amatéry je v Keukenhofu připraven i kurz fotografovaní pod vedením profesionálů. Pro děti je k dispozici koutek s domácími zvířaty. I obdivovatelé umění si přijdou na své. Každý rok je v parku instalována výstava uměleckých soch různých autorů a témat. Samozřejmě v Keukenhofu nechybí ani stylové restaurace s terasami s výhledem do parku, kde k zážitkům pro potěchu oka a duše můžete přidat ještě zážitek z kulinářského umění.

Historie místa

Území, kde nyní leží Keukenhof, patřilo v 15. století k pozemkům hraběnky Jacoby van Beieren. Sloužilo jako lovecký areál a také pro pěstování bylinek a zeleniny, kterými zásobovalo její hrad. Odtud pochází název Keukenhof, což ve volném překladu znamená “kuchyňská zahrada”. Po hraběnčině smrti připadl Keukenhof rodině bohatého obchodníka van Pallandt. Ta nechala již poněkud zdivočelý park přetvořit známými zahradními architekty firmy Zocher & Zonen. Díky nim dostal park svoji podobu v anglickém krajinářském stylu, která je zachovávána dodnes. Keukenhof poté sloužil jako zámecký park. V roce 1949 se poprvé v části parku pořádala výstava cibulnatých květin. Záhy se stala každoroční tradicí a svým věhlasem brzy přerostla hranice Nizozemska .

Jak se dostanete do Keukenhofu

Z Amsterdamu , od letiště Shiphol a z Leidenu je Keukenhof dosažitelný linkovým autobusem, odkudkoli osobním vozem. Parkoviště pro auta jsou v Keukenhofu zřetelně označena.

Informace o vstupenkách

Vstupenky do parku se dají pohodlně předem zakoupit on-line na stránkách www.Keukenhof.com.


Informace a fakta

GPS: 52.2688, 4.5477
Nadmořská výška: 4 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:42:25

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.keukenhof.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Je parkování bezplatné?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Charakter zábavního parku: krytý
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti stravování: kavárna, restaurace, hospoda
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ zábavního parku: vodní zábavní park
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: hrad, s bludištěm

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Keukenhof: Recenze

Keukenhof prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Noordwijkerhout (3.9km)Sassenheim (5km)Kaag (6km)Rijpwetering (9km)Haarlem (14km)De Kwakel (17km)Lijnden (17km)Badhoevedorp (18km)Koudekerk aan den Rijn (15km)

Webmap: 1 2 3