TIXIK.cz » Města » Kolín nad Rýnem

Ubytování Kolín nad Rýnem, hotely Kolín nad Rýnem

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolín nad Rýnem: Hlídač pokojů
Kolín nad Rýnem Mapa Mapa hotelů Kolín nad Rýnem

Kolín nad RýnemKolín nad Rýnem

Související témata

Satelitní mapa Kolína nad Rýnem, Tipy na výlety poblíž Kolína nad Rýnem, Penziony v Kolíně nad Rýnem, Luxusní ubytování v Kolíně nad Rýnem, Apartmány v Kolíně nad Rýnem, Levné ubytování v Kolíně nad Rýnem, Autopůjčovny v Kolíně nad Rýnem, Kolín nad Rýnem - počasí, Kolín nad Rýnem: Fotografie

Doporučené hotely Kolín nad Rýnem


Zobrazit všechny »


Kolín nad Rýnem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolín nad Rýnem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kolíně nad Rýnem, Plánovač výletů, Kolín nad Rýnem a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:03:25, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.9322, 6.9594
Nadmořská výška: 58 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:41

Kolín nad Rýnem: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:59:30
Kolín nad Rýnem je německé město na řece Rýn cca 90 km severozápadně od města Frankfurt nad Mohanem ve spolkové zemi Porýní-Vestfálsko. Obývá je cca 1 milión lidí.

Z historie města Kolín nad Rýnem

Nejprve zde stála germánská osada a posléze římský vojenský tábor. Kolem 5. až 6. století ve městě sídlili franští králové a od přelomu 8. a 9. století kolínští arcibiskupové. V letech 1475 až 1794 byl Kolín nad Rýnem svobodným říšským městem. V roce 1388 zde byla založena univerzita, která patří k nejstarším v Evropě. Přitažlivost metropole zvyšují i zdejší veletrhy, silná ekonomika a bohatá nabídka restaurací a zábavy.

Historické památky

Ve městě Kolín nad Rýnem je celá řada historických staveb, mezi jinými 30 sakrálních památek. Mezi nimi vyniká pětilodní dóm s dvěma věžemi a věncem kaplí. U jižního vchodu do chrámu jsou odkryty základy římské vily. Kolínská katedrála je od roku 1996 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Římské nálezy z této oblasti vystavuje Římsko-germánské muzeum. Pod severní částí Nové radnice se nachází části pretoria (palác římského velitele) . Na náměstí Rathausplatz stojí gotická radnice s věží a otevřenou halou. K dalším památkám patří Gurzenich - gotická sálová stavba postavená pro slavnostní příležitosti. V 50. letech byla stavba rekonstruována a byla k ní připojena zřícenina kostela sv. Albana jako památník obětem druhé světové války. Ve městě Kolín nad Rýnem se nachází také několik muzeí: Uměleckoprůmyslové muzeum či Wallraf-Richartz-Museum s expozicí evropského malířství. V bývalé zbrojnici je pak Městské muzeum se sbírkou bytové kultury od gotiky po secesi. Dále můžeme připomenout moderní kapli P. Marie v Troskách postavenou na místě pětilodní baziliky, kostel. sv. Pantaleona nebo baziliku sv. Apoštolů. Ve městě se také dochovaly 4 městské brány a válcová římská věž, 6 m vysoká, z 1.století.

Další zajímavosti

Na pravém břehu řeky leží veletržní areál. Na něj navazuje Rýnský park - Rheinpark. Z něj vede lanová dráha až ke vchodu do Zoo Kolín . Ta byla založena v roce 1859. V sousedství se rozkládá od roku 1862 botanická zahrada.

 Aura: 65Recenze: 2292010-08-07 11:23:00
Určitě stojí za to vylézt na katedrální věž, výhled odtud je nádherný. Krásná procházka je po břehu Rýna, kde je plno hospůdek a kavárniček.

Města a obce v okolí

Kolín nad RýnemFrechen (10km)Brauweiler (12km)Pulheim (13km)Bergisch Gladbach (14km)Kerpen (20km)Wahlscheid (21km)Bergheim (22km)Overath (23km)

Webmap: 1 2 3