TIXIK.cz » Města » Německo » Severní Porýní - Vestfálsko » Kolín nad Rýnem

Ubytování Kolín nad Rýnem, hotely Kolín nad Rýnem

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kolín nad Rýnem: Hlídač pokojů
Kolín nad Rýnem Mapa Mapa hotelů Kolín nad Rýnem

Kolín nad RýnemKolín nad Rýnem

Související témata

Největší města v Německu, Satelitní mapa Německa, Satelitní mapa Kolína nad Rýnem, Tipy na výlety poblíž Kolína nad Rýnem, Penziony v Kolíně nad Rýnem, Luxusní ubytování v Kolíně nad Rýnem, Apartmány v Kolíně nad Rýnem, Levné ubytování v Kolíně nad Rýnem, Autopůjčovny v Kolíně nad Rýnem, Kolín nad Rýnem - počasí, Kolín nad Rýnem: Fotografie

Doporučené hotely Kolín nad Rýnem


Zobrazit všechny »


Kolín nad Rýnem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kolín nad Rýnem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kolíně nad Rýnem, Plánovač výletů, Kolín nad Rýnem a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Historische SenfmuehleMuzea0.2km
Chocolate MuseumMuzea0.3km
Imhoff-SchokoladenmuseumMuzea0.3km
Muzeum čokoládyMuzea0.3km
Německé sportovní a olympijské muzeumMuzea0.4km
Altes Tor der StadtbefestigungPamátníky0.3km
Koupaliště AgrippabadKoupání0.5km
Musiktheater WerkschutzDivadla0.5km
Schnütgen MuseumMuzea0.6km
Wallraf-Richartz-MuseumMuzea0.6km
Deutz Suspension BridgeMosty0.6km
Puppentheater im Blauen-HausDivadla0.6km
Farina Fragrance MuseumMuzea0.7km
Jan von WerthFontány0.7km
foundations of Roman Wall TowerPamátníky0.9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:11:21, WWW stránky:

Plusy

UNESCO
rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

metro
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.9322, 6.9594
Nadmořská výška: 58 m
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 9:00:41

Kolín nad Rýnem: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 9:59:30
Kolín nad Rýnem je německé město na řece Rýn cca 90 km severozápadně od města Frankfurt nad Mohanem ve spolkové zemi Porýní-Vestfálsko. Obývá je cca 1 milión lidí.

Z historie města Kolín nad Rýnem

Nejprve zde stála germánská osada a posléze římský vojenský tábor. Kolem 5. až 6. století ve městě sídlili franští králové a od přelomu 8. a 9. století kolínští arcibiskupové. V letech 1475 až 1794 byl Kolín nad Rýnem svobodným říšským městem. V roce 1388 zde byla založena univerzita, která patří k nejstarším v Evropě. Přitažlivost metropole zvyšují i zdejší veletrhy, silná ekonomika a bohatá nabídka restaurací a zábavy.

Historické památky

Ve městě Kolín nad Rýnem je celá řada historických staveb, mezi jinými 30 sakrálních památek. Mezi nimi vyniká pětilodní dóm s dvěma věžemi a věncem kaplí. U jižního vchodu do chrámu jsou odkryty základy římské vily. Kolínská katedrála je od roku 1996 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Římské nálezy z této oblasti vystavuje Římsko-germánské muzeum. Pod severní částí Nové radnice se nachází části pretoria (palác římského velitele) . Na náměstí Rathausplatz stojí gotická radnice s věží a otevřenou halou. K dalším památkám patří Gurzenich - gotická sálová stavba postavená pro slavnostní příležitosti. V 50. letech byla stavba rekonstruována a byla k ní připojena zřícenina kostela sv. Albana jako památník obětem druhé světové války. Ve městě Kolín nad Rýnem se nachází také několik muzeí: Uměleckoprůmyslové muzeum či Wallraf-Richartz-Museum s expozicí evropského malířství. V bývalé zbrojnici je pak Městské muzeum se sbírkou bytové kultury od gotiky po secesi. Dále můžeme připomenout moderní kapli P. Marie v Troskách postavenou na místě pětilodní baziliky, kostel. sv. Pantaleona nebo baziliku sv. Apoštolů. Ve městě se také dochovaly 4 městské brány a válcová římská věž, 6 m vysoká, z 1.století.

Další zajímavosti

Na pravém břehu řeky leží veletržní areál. Na něj navazuje Rýnský park - Rheinpark. Z něj vede lanová dráha až ke vchodu do Zoo Kolín . Ta byla založena v roce 1859. V sousedství se rozkládá od roku 1862 botanická zahrada.

 Aura: 65Recenze: 2297.8.2010 11:23:00
Určitě stojí za to vylézt na katedrální věž, výhled odtud je nádherný. Krásná procházka je po břehu Rýna, kde je plno hospůdek a kavárniček.

Města a obce v okolí

Kolín nad RýnemFrechen (10km)Brauweiler (12km)Pulheim (13km)Bergisch Gladbach (14km)Kerpen (20km)Wahlscheid (21km)Bergheim (22km)Overath (23km)

Webmap: 1 2 3