TIXIK.cz » Města » Kaunas

Kaunas - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kaunas: Hlídač pokojů
Kaunas Mapa Mapa hotelů Kaunas

Související témata

Satelitní mapa Kaunasu, Tipy na výlety poblíž Kaunasu, Luxusní ubytování v Kaunasu, Apartmány v Kaunasu, Levné ubytování v Kaunasu, Autopůjčovny v Kaunasu, Penziony v Kaunasu, Kaunas: Fotografie

Doporučené hotely Kaunas


Zobrazit všechny »Kaunas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kaunas Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Kaunasu, Plánovač výletů, Kaunas a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:51:51, Telefon: +370 615 11110, WWW stránky:

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 54.8968, 23.8915
Nadmořská výška: 32 m
Vzdálenost do hlavního města: Vilnius, 100 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 04:15:18

Kaunas: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-03-24 12:38:47
Kaunas je jedním z důležitých kulturních a průmyslových center Litvy . Nachází se v centrální části země na soutoku řek Neris a Nemunas. V současné době žije ve městě cca 360 000 obyvatel.

O městě

Kaunas je moderní velké město. Je typické tím, že 90 % obyvatel tvoří etničtí Litevci. O městě se říká, že je centrem litevského podnikatelského ducha. Podle mnohých cestovatelů je Kaunas hezčí a bohatší než hlavní město Vilnius .

Turistické zajímavosti

Zajímavé památky ve městě Kaunas jsou Kaunaský hrad ze 14. století, Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla z 15. století, kostel sv. Jiří, jezuitský kostel, klášter Pažaislis , radnice ze 16. století, palác Massalského a Godlewského, kostel sv. Gertrudy, synagoga z roku 1871, mešita, přestavěná v roce 1934, dům Perkūnas z konce 15. století a kostel sv. archanděla Michaela z roku 1893. Nejkrásnějším náměstím je tzv. Radniční náměstí. Kaunas ale nabízí mnohem více různých turistických zajímavosti. Patří mezi ně ještě např. Botanická zahrada Kaunas , ZOO Kaunas , pevnost IX Kauno fortas či dvě lanové dráhy, které vás vyvezou na místa, odkud se vám naskytne krásný výhled na město. Lanová dráha Žaliakalnis je dokonce nejstarší lanovkou v Litvě a jednou z nejstarších lanovek v Evropě. Velkým lákadlem města je zdejší přehrada , která je největší přehradou v zemi. V létě řada turistů i místních obyvatel navštěvuje vyhlášené pláže na březích přehrady, nebo na březích řeky Nemunas.

Muzea

Ve městě se nachází řada zajímavých muzeí. Ty nejznámější jsou např. Vojenské muzeum Vitautase Velikého , Národní muzeum umění MK Čiurlionise, Ďábelské muzeum, které disponuje unikátní sbírkou ďáblů z celého světa a Muzeum čokolády. Známá je také Fotogalerie Kaunas.

Střípky historie

Město bylo založeno kolem roku 1030, ale první písemná zmínka pochází až z roku 1361. V roce 1362 postihl město požár. V roce 1408 získal Kaunas městská práva. Poté byl několikrát poničen a znovu obnoven. Během 1. světové války byl Kaunas obsazen Němci. Mezi lety 1919 – 1939 se stal hlavním městem Litvy . Od roku 1941 patřilo město Sovětskému svazu. Po rozpadu Sovětského svazu se stal Kaunas součástí Litvy .

Turistické služby

Kaunas nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nechybí tu ani kemp. Na své si tu přijdou milovníci nakupování. Ve městě je opravdu velké množství obchodů se značkovým zbožím, ale i obří nákupní centra, mezi které patří nákupní centrum Mega, Akropolis, Urmas, Molas, Savas a Hyper Maxima. Nachází se tu také celá řada kvalitních restaurací a hospod, kde se můžete dobře najíst i napít. Oblíbené podniky jsou například restaurace Pas Stanley, která je hodně oblíbená rodinami s dětmi, luxusní restaurace Senieji rūsiai, restaurace Sadute, restaurace Master grill, kde dělají výborné steaky, restaurace Miesto sodas nebo pizzerie Jazz, kde točí i dobré pivo. Nechybí tu ani McDonlads, KFC či Pizza Hut.

Zábava

Kaunas hostí během roku řadu různých akcí a festivalů. Ty nejoblíbenější a nejznámější jsou hudební festival Pažaislis, jazzový festival, Mezinárodní festival moderního tance, Dny města Kaunas, veletrh Kaziukas a Mezinárodní filmový festival Kaunas. Za zábavou můžete také vyrazit do některého z mnoha divadel či kin, nebo můžete navštívit místní filharmonii. Za noční zábavou se můžete vydat do klubů Siena, Exit, který patří k nejlepším noční klubům v Litvě nebo do klubu Extaze.

Doprava

Kaunas je nejlépe dostupný autem, autobusem, vlakem či letadlem. Asi 3 km od centra města se nachází mezinárodní letiště Kaunas, které je jedním z největších v pobaltských státech. Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici A1 (E85) . Vlakem i autobusem se do města dostanete ze všech větších měst v zemi. Dokonce do Kaunasu jezdí pravidelné autobusové linky např. z Rigy , Tallinnu , Minsku , Varšavy či Petrohradu . Po městě se pak můžete pohybovat pomocí městské hromadné dopravy, kterou zajišťuje síť autobusových a trolejbusových linek. Pokud chcete ve městě strávit více dní, pořiďte si turistickou kartu, díky které budete mít levnější jak veřejnou dopravu, tak i vstup do muzeí a to až o 50%.

 2009-08-07 16:00:25
Kaunas byl založen s největší pravděpodobností již v 11. století, přestože první zmínka o městě se datuje do 14. století. V této době zde byl postaven i hrad. V 15. století bylo město pozváno do Hanzovní ligy. Stalo se obchodním centrem a výrazně zbohatlo. Několikrát bylo poničeno švédskými a finskými nájezdy. Město dokonce obléhal Napoleon při ruském tažení.Kaunas jako mnohá další pobaltská města vyniká svéráznou hanzovní architekturou.

Města a obce v okolí

KaunasGarliava (8km)Ramučiai (10km)Karmėlava (14km)Jonava (32km)Prienai (29km)Birštonas (34km)Kėdainiai (44km)

Webmap: 1 2 3