TIXIK.cz » Města » Katovice

Ubytování Katovice, hotely Katovice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katovice: Hlídač pokojů
Katovice Mapa Mapa hotelů Katovice

KatoviceKatovice

Související témata

Satelitní mapa Katovic, Tipy na výlety poblíž Katovic, Luxusní ubytování v Katovicích, Levné ubytování v Katovicích, Autopůjčovny v Katovicích, Katovice - počasí, Katovice: Fotografie

Doporučené hotely Katovice


Zobrazit všechny »


Katovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Katovicích, Plánovač výletů, Katovice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:23:25, Telefon: +48 32 258 82 81, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
jazz cluby
osobitá místní atmosféra
levno
koncerty
rovinaté okolí

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
plavby
studium
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 50.2609, 19.0281
Nadmořská výška: 260 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 17:12:11

Katovice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 09:52:42
Katovice jsou polské město. Rozléhají se ve Slezku, v jižní části Polska , v údolí řeky Rawy. Obývá jej zhruba 310 000 obyvatel. Jedná se o průmyslové a univerzitní město. Nachází se tam Slezská univerzita, Hornoslezský institut, Lekařská akademie nebo Ekonomická akademie.

Pohledy do historie

Na místě současných Katovic původně stála malá osada. K rozvoji došlo až díky průmyslu od 19. století. Městská práva získaly Katovice v roce 1865.

Zajímavosti města

Náměstí v centru města - Rynek, má především moderní zástavbu, vystavěnou po II. světové válce. Nachází se tam obchodní a administrační centrum, obchodní dům Skarbek nebo divadlo S. Wyspiańského. Ve městě nechybí ani katedrála. V centru města Katovice stojí památník Slezkým povstalcům jako vzpomínka na slezské povstání ve 20. letech 20. století. Ve městě Katovice se nachází Slezské muzeum s expozicí malířství, grafiky a sochařství 19. a 20. století. K dalším muzeím patří Muzeum historie Katovic. V parku Kościuszk stojí dřevěný kostel ze 16. století, který byl přivezen z obce Syrynia. V 50. letech byl vybudován park Kultury a oddechu. V něm se nachází planetárium, zoologická zahrada, stadion, koupaliště, výstavní pavilony, Hornoslezský etnografický park , lanovka a velký skleník ve tvaru věže vysoký 54 m.

Doprava

Katovice mají dobrou dopravní dostupnost. Nachází se tam mezinárodní letiště, které obslouží zhruba půl milionu cestujících za rok.

Města a obce v okolí

Katovice (0km)Chorzów (7km)Bytom (13km)Dabrowa Górnicza (14km)Paniówki (18km)Zabrze (18km)Wyry (17km)Tychy (16km)Hlivice (26km)

Webmap: 1 2 3