TIXIK.cz » Litva » Kaunas » Kaunas » Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla: Hlídač pokojů
Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla Mapa Mapa hotelů Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla

Katedrální bazilika svatého Petra a PavlaKatedrální bazilika svatého Petra a Pavla

Související témata

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla: Fotografie

Doporučené hotely Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla


Zobrazit všechny »


Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 21:34:12, Adresa: Vilniaus gatvė 1, Kaunas district municipality 44281, Litva, WWW stránky:

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla je římskokatolický kostel a významná pamětihodnost v Litvě . Nachází se v centrální části země v historicky známém městě Kaunas . Konkrétně leží Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla v ulici Vilniaus gatvé 1.

Historie

Historie památky Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla sahá do roku 1413, kdy zde stál gotický kostel. Údajně byla stavba založena litevským knížetem Vytautasem. Kostel byl v 17. století značně poškozen požárem a následně rekonstruován, získal výrazné renesanční prvky. Byl zde postaven nádherný oltář a přibylo spousta obrazů od slavného malíře M. Andriulise. Interiér byl vyzdoben malbami Moniuszka Čejevičiuse a dalších umělců. V 19. století přibyla jedna z nejkrásnějších kaplí, kterou navrhoval architekt J. Verneris. Na konci 19. století byl kostel povýšen na katedrálu v 1. polovině 20. století získal titul bazilika. Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla uchovává hrobky litevských biskupů a arcibiskupů, nejznámější je Maironisova hrobka.

Architektura

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla připomíná vzhledem monumentální chrám. Exteriér se vyznačuje gotickými prvky s nádechem renesance. Interiér nese vzhled barokní gotiky, spojené s renesancí. Interiér je bohatě zdoben různými architektonickými prvky. Strop je vyzdoben dekorativními oblouky a šestihrannými osmiúhelníky ve tvaru hvězdy.

Zajímavosti

V interiéru mohou návštěvníci vidět 9 oltářů, hlavní oltář pochází z roku 1775. Dále je ke shlédnutí kazatelna, varhany a kněžiště z 15. století. Nad varhany visí obrazy Panny Marie, Bolestné Matky Boží a další podobizny svatých, v interiéru jsou pak rozmístěny barokní oltářní obrazy. Zajímavý je zvon, který byl do zvonice katedrály přidán roku 1922. Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla je obohacena rozsáhlou sbírkou umělecky zpracovaných soch. Památku můžete navštívit celoročně ve všední dny od 07,00-18,00 hodin a o víkendech od 08,00-18,00 hodin. Pravidelně se zde konají slavnostní obřady a mše. Mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte na ificiálních stránkách komplexu Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla nebo na telefonním čísle (37) 32 40 93.


Informace a fakta

GPS: 54.897, 23.8885
Nadmořská výška: 34 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:13

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla: Recenze

Katedrální bazilika svatého Petra a Pavla prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kaunas (0.2km)Garliava (8km)Ramučiai (10km)Karmėlava (14km)Jonava (32km)Prienai (29km)Birštonas (34km)Kėdainiai (44km)

Webmap: 1 2 3