TIXIK.cz » Itálie » Kampánie » Napoli » Neapol » Katedrála v Neapoli

Katedrála v Neapoli - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála v Neapoli: Hlídač pokojů
Katedrála v Neapoli Mapa Mapa hotelů Katedrála v Neapoli

Související témata

Katedrála v Neapoli: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála v Neapoli


Zobrazit všechny »Katedrála v Neapoli: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála v Neapoli Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála v Neapoli a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Castel Capuano0.4km
Santa Lucia, Neapol2km
Vesuv14km
Kneippovy lázně29km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 12:03:13, Adresa: Piazzetta Guglia del Duomo, 80138 Naples, Itálie, Telefon: +39 081 449097, WWW stránky:

Katedrála v Neapoli se nachází v centru města. Patří mezi největší církevní stavby v Neapoli , Itálie . Ke katedrále patří stará církevní stavba, ve které probíhaly křty. Stavební práce byly započaty v 8. století. Následně bylo projektováno postavení katedrály. Práce byly několikrát ohroženy zemětřesením. Katedrála v Neapoli byla dostavena roku 1788. Během druhé světové války byla Katedrála v Neapoli znovu ohrožena bombardováním a kvůli tomu v 60. a 70. letech 20. století proběhla důkladná rekonstrukce. Při této rekonstrukci byly objeveny archeologické nálezy, které zahrnují pozůstatky římské, řecké a středověké kultury. Katedrála v Neapoli na návštěvníky působí honosným dojmem. Turisté mohou navštívit nejen hlavní prostory katedrály, ale mohou zavítat i do podzemí, kde se nachází archeologické nálezy. Velkou zajímavostí pro návštěvníky katedrály je legenda o svatém Gennarovi. Svatý Gennaro je patronem Neapole . V katedrále jsou uloženy jeho ostatky a ampulka s jeho krví. Každý rok se ve městě pořádají oslavy na počest tohoto patrona a během oslav by se měla tuhá krev proměnit v tekutinu. Tomu se říká zázrak svatého Gennara. Pokud se tuhá krev nepromění v tekutinu věští to nějaké neštěstí.

Informace a fakta

GPS: 40.8525, 14.2596
Nadmořská výška: 49 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:24:58

Katedrála v Neapoli: Recenze

Katedrála v Neapoli prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Neapol (2.1km)Castello di Cisterna (14km)Bacoli (17km)Ottaviano (19km)Trecase (17km)Marigliano (19km)Terzigno (20km)San Vitaliano (20km)Boscoreale (20km)

Webmap: 1 2 3