TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » London » Londýn » Katedrála svatého Pavla

Katedrála svatého Pavla - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála svatého Pavla: Hlídač pokojů
Katedrála svatého Pavla Mapa Mapa hotelů Katedrála svatého Pavla

Katedrála svatého PavlaKatedrála svatého Pavla

Související témata

Katedrála svatého Pavla: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála svatého Pavla


Zobrazit všechny »


Katedrála svatého Pavla: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála svatého Pavla Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála svatého Pavla a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Millenium Bridge0.5km
Whitehall2km
Chinatown2km
Piccadilly Circus3km
Dockland Light Railway2km
City2km
Lambeth3km
Canary Wharf5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 22:34:13, Adresa: 65 St Paul's Church Yard, City of London, EC4M, UK, Telefon: +44 20 7236 8350, WWW stránky:

Katedrála svatého Pavla se nachází na kopci Ludgate Hill v Londýně . Je sakrální stavbou s kupolí, druhou největší na světě a je sídlem londýnského arcibiskupa. Katedrála svatého Pavla je již pátou stavbou na tomto místě. Předchozí kostely byly zničeny požárem, jelikož měly vždy dřevěnou střechu. První dřevěný kostelík pocházel již ze 7.století. Současná Katedrála svatého Pavla byla postavena v 17.století, po Velkém londýnském požáru. Jediné, co z původních kostelů zůstalo je socha, portrét básníka a děkana katedrály svatého Pavla, Johna Donna. Bohatě zdobnou částí katedrály je oltářní prostor se zlacenými mozaikami s obrazy různých zvířat, jež pocházejí z 90.let 19.století. Uvnitř katedrály svatého Pavla se nachází tzv. Šeptací galerie. Jméno nese díky svým akustickým možnostem – co se zašeptá na stěnu jedné strany, je slyšet o 30m dále na straně druhé. Venku se nacházejí další dvě galerie, Kamenná a Zlatá. Katedrála svatého Pavla má také sklepení, které je považováno za největší v Evropě. Ve sklepení se nacházejí hroby vojenských hodnostářů a umělců. Katedrála svatého Pavla má jedno prvenství. Součástí katedrály je zvon Great Paul s hmotností 17 tun a je nejtěžší ze všech zvonů Velké Británie. V katedrále svatého Pavla se konají korunovace anglických panovníků. Konal se zde pohřeb Winstona Churchilla nebo velice významný královský sňatek prince Charlese a Diany Spencerové.

Informace a fakta

GPS: 51.5137, -0.0984
Nadmořská výška: 35 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:39

Katedrála svatého Pavla: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24230.1.2012 22:17:44
Ačkoliv nejsem úplně příznivce náboženských staveb, gigantický svatý Pavel téměř v centru Londýna mě vcelku dostal. Je to také skvělé místo na odpočinek, okolo je hezký park, kde si můžete sednout, dát sváču.... a pak pokračovat třeba na nákupy

Města a obce v okolí

Londýn (2.8km)Kew (14km)Mitcham (13km)Twickenham (18km)Southall (19km)Hounslow (19km)Croydon (16km)Bexley (19km)Teddington (19km)

Webmap: 1 2 3