TIXIK.cz » Polsko » Západopomořsko » Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně: Hlídač pokojů
Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně Mapa Mapa hotelů Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně

Katedrála svatého Jakuba ve ŠtětíněKatedrála svatého Jakuba ve Štětíně

Související témata

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně


Zobrazit všechny »


Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 14:57:05, Adresa: Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 19, 71-001 Szczecin, Polsko

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně je důležitá náboženská stavba a největší kostel v historickém regionu Pomořan. Nachází se na severozápadě Polska ve městě Štětíně . V minulosti patřila převážně evangelické církvi, dnes je však v držení katolické církve. Svou současnou podobu získala Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně po několika složitých přestavbách. Tato stavba je v některých zdrojích označována také jako Bazilika svatého Jakuba.

Historie

První, pravděpodobně dřevěný, kostel vyrostl na tomto místě v roce 1187. Zhruba o 200 let později byl vybudován stánek v gotickém slohu. Ten byl prakticky nepřetržitě nějak upravován. V roce 1456 se nejspíše kvůli bouři zřítila jedna z věží, a Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně musela být přestavěna. Od roku 1503 má tedy Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně jen jednu věž. Po poškození během války v roce 1677 následovala další rekonstrukce a do interiéru katedrály byly zaneseny barokní prvky. V roce 1901 byla postavena 119 metrů vysoká věž. Během 2. světové války byla téměř celá Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně zničena bombardováním. S rekonstrukcí se však začalo až v roce 1971. Opravy trvaly celé následující 3 roky. Poslední renovace skončila v roce 2010. Během ní byla například postavena věž podle vzoru z roku 1901.

Vzhled

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně je typickým příkladem pomořanské architektury. Je postavena převážně z cihel, jak je charakteristické pro tento region. Vzorem pro její konstrukci byl chrám v německém Lübecku . Ve stavebním slohu převládá gotika, i když se vyskytují i náznaky ostatních stylů. Pro interiér jsou typické početné postranní kaple. Najdete tu i jiné zajímavé artefakty, například různé sošky či pamětní desky.


Informace a fakta

GPS: 53.4245, 14.5562
Nadmořská výška: 17 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:32

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně: Recenze

Katedrála svatého Jakuba ve Štětíně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Štětín (0.5km)Przecław (8km)Dobra (13km)Goleniów (23km)

Webmap: 1 2 3