TIXIK.cz » Česká republika » Středočeský kraj » Okolí Prahy » Praha » Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. Víta - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála sv. Víta: Hlídač pokojů
Katedrála sv. Víta Mapa Mapa hotelů Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. VítaKatedrála sv. Víta

Související témata

Katedrála sv. Víta: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála sv. Víta


Zobrazit všechny »


Katedrála sv. Víta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála sv. Víta Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála sv. Víta a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 19:30:21, Adresa: Vikářská 39/6, 119 00 Prague-Prague 1, Česká republika, Prague, Telefon: +420 224 372 434, WWW stránky:

Katedrála sv. Víta je gotický křesťanský chrám. Nachází se ve městě Praha v České republice. Katedrála sv. Víta stojí na místě první svatyně, která zde byla postavena v roce 927 knížetem Václavem. V roce 1060 zde kníže Spytihněv založil románskou baziliku. V roce 1344 papež povýšil pražské biskupství na arcibiskupství a Karel IV. založil na místě baziliky gotickou katedrálu. Katedrála sv. Víta byla postupně přestavována až do poloviny 20. století. Dnes má příčnou loď, tři věže, ochoz a prstenec kaplí za chorem. Chrámový prostor katedrály je 124 m dlouhý, 60 m široký a 33 m vysoký. Katedrála sv. Víta má úchvatnou vnitřní výzdobu. Prostor je tvořen mohutnou gotickou klenbou na 28 pilířích. Spodní část tvoří arkády a v horní části jsou umístěna velká okna. Nad arkádami je po obvodu celého chrámu triforium (portrétní galerie) . Je zde umístěno 21 bust příslušníků panovnických rodin a osob, které se zasloužily o stavbu chrámu. Katedrála sv. Víta je významným turistickým cílem a významnou křesťanskou památkou celé Evropy.

Informace a fakta

GPS: 50.0908, 14.4005
Nadmořská výška: 267 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:25:06

Katedrála sv. Víta: Recenze

Katedrála sv. Víta prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (1.5km)Horoměřice (7km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (13km)Okoř (13km)Vestec (14km)Čestlice (16km)Zeleneč (19km)Nupaky (18km)

Webmap: 1 2 3