TIXIK.cz » Velká Británie » Severní Irsko » Katedrála sv. Kolumby

Katedrála sv. Kolumby - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála sv. Kolumby: Hlídač pokojů
Katedrála sv. Kolumby Mapa Mapa hotelů Katedrála sv. Kolumby

Související témata

Katedrála sv. Kolumby: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála sv. Kolumby


Zobrazit všechny »Katedrála sv. Kolumby: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála sv. Kolumby Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála sv. Kolumby a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 22:05:12, Adresa: 9 A Pump St, Londonderry, Derry BT48 6JG, UK, Telefon: +44 28 7126 7313, WWW stránky:

Katedrála sv. Kolumby byla první katedrálou založenou po reformaci na britských ostrovech. Nachází se v Severním Irsku, ve městě Derry , v ulici London.

O katedrále

Katedrála sv. Kolumby byla vystavěna v letech 1627 – 1633 v kolonizačním gotickém slohu. Interiér katedrály byl ve velkém rozsahu zrestaurován v 19. století. V kapitulní síňi se pak nachází malé muzeum, které opatruje památky na obléhání města v roce 1689 a mimo jiné i zámky a klíče od města ze 17. století. V předsíni se nachází dutá dělová koule z Malty, kterou na město vypálili vojáci Jakuba II. Uvnitř koule byl text s podmínkami kapitulace. Protestanti za hradbami však odpověděli "Nevzdáme se". Toto slovní spojení používají loajalisté dodnes. Katedrála sv. Kolumby je jinak zasvěcena svatému Kolumbovi, který v těchto místech založil křesťanský klášter. Ve věži se pak nachází nejstarší soubor osmi zvonů v Irsku.

Praktické informace

Katedrála sv. Kolumby je pro veřejnost přístupná po celý rok. Od dubna do září je otevřena od 9 do 17 hodin. Od října do března je otevřeno od 9 do 13 a od 14 do 16 hodin. Vstupné je 2 libry nebo 3 EURa za osobu. Samozřejmostí jsou skupinové slevy.


Informace a fakta

GPS: 54.9939, -7.323
Nadmořská výška: 33 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:02:06

Katedrála sv. Kolumby: Recenze

Katedrála sv. Kolumby prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ballykelly (20km)Limavady (25km)Dungiven (27km)Omagh (44km)

Webmap: 1 2 3