TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Katedrála sv. Jana Křtitele

Katedrála sv. Jana Křtitele - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála sv. Jana Křtitele: Hlídač pokojů
Katedrála sv. Jana Křtitele Mapa Mapa hotelů Katedrála sv. Jana Křtitele

Katedrála sv. Jana KřtiteleKatedrála sv. Jana Křtitele

Související témata

Katedrála sv. Jana Křtitele: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála sv. Jana Křtitele


Zobrazit všechny »


Katedrála sv. Jana Křtitele: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála sv. Jana Křtitele Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála sv. Jana Křtitele a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Kubického podloubí0.2km
Hula Kula1km
Varšavské ghetto1km
Teatr Kamienica1km
Hřbitov Powązkowski3km
Klub Medyk3km
Hala Torwar4km
Hrad Ujazdów3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 12:01:19, Adresa: Świętojańska 8, 00-001 Warsaw, Polsko, Telefon: +48 22 831 02 89, WWW stránky:

Katedrála sv. Jana Křtitele patří k nejvýznamnějším církevním památkám hlavního města Polska - Varšavy . Nachází se nachází na Starém Městě, v ulici Świetojańska, nedaleko Královského zámku.

Pohled do historie

Původně farní kostel z počátku 15. století nechal zřídit kníže Janus I. Starší. Statut katedrály pak kostel obdržel v roce 1798. Během staletí byla Katedrála sv. Jana Křtitele postupně obohacena o kaple a další prvky. Katedrála sv. Jana Křtitele je spojena gotickou chodbou s nedalekým královským zámkem. Je to místo, kde se konaly mnohé významné historické události Polska. V roce 1764 zde byl korunován poslední polský král Stanislav II. August Poniatowský. Během 2. světové války byla Katedrála sv. Jana Křtitele vážně poškozena. Z bohaté výzdoby zbylo jen torzo. V letech 1947-56 byla Katedrála sv. Jana Křtitele znovu vystavěna jako trojlodní halový kostel. Hlavní průčelí bylo obnoveno v duchu mazovské gotiky podle návrhu Jana Zachwatowicze.

Národní památník

Katedrála sv. Jana Křtitele v kryptě uchovává ostatky mnoha významných osobností. Jsou zde náhrobky a sarkofágy mazovských knížat a varšavských arcibiskupů. Své místo tu má i spisovatel Henryk Sienkiewicz a polský primas, kardinál Štěpán Wyszyński.

Zvonice

V těsném sousedství katedrály se nachází zvonice s průjezdem. Ta původní byla z 1. pol. 17. století. Její současná podoba je výsledkem rekonstrukce v letech 1949-53.


Informace a fakta

GPS: 52.2489, 21.0134
Nadmořská výška: 110 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:24:34

Katedrála sv. Jana Křtitele: Recenze

Katedrála sv. Jana Křtitele prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (2.9km)Stare Babice (12km)Raszyn (12km)Pustelnik (12km)Konotopa (14km)Dziekanów Leśny (16km)Józefów (20km)Legionowo (19km)Otrębusy (22km)

Webmap: 1 2 3