TIXIK.cz » Španělsko » Palma de Mallorca » Katedrála Sa Seu

Katedrála Sa Seu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála Sa Seu: Hlídač pokojů
Katedrála Sa Seu Mapa Mapa hotelů Katedrála Sa Seu

Související témata

Katedrála Sa Seu: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála Sa Seu


Zobrazit všechny »Katedrála Sa Seu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála Sa Seu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála Sa Seu a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 06:06:00, Adresa: Carrer del Mirador, 1-3, 07001 Palma, Balearic Islands, Španělsko

Katedrála Sa Seu je považována za nejvýznamnější pamětihodností Baleárských ostrovů. Nachází se ve městě Palma de Mallorca, které je hlavním městem španělského ostrova Mallorca . Katedrála Sa Seu je jedním z nejkrásnějších španělských kostelů, stojícím na vyvýšeném místě, kde se v maurském období nacházela islámská mešita. Za vlády krále Jakuba I. bylo město opět dobyto křesťany a král zde nechal roku 1230 mešitu a okolní domy zbořit, aby zde vystavěl křesťanský chrám. Katedrála Sa Seu byla dokončena a vysvěcena teprve roku 1587, avšak definitivní podobu získala až na začátku 20. století podle plánů proslulého Antoni Gaudího. Hlavní portál katedrály se otevírá pouze při slavnostních příležitostech. Katedrála Sa Seu je též přístupná pro turisty. Vchod pro veřejnost se nachází na severní straně v bývalém chudobinci. Katedrála Sa Seu zabírá plochu 6600m2, je dlouhá 121 metrů, široká 55m a vysoká 44m. Nad hlavním oltářem se nachází největší gotická rozeta na světě, o průměru 12,5 metrů. V geometrickém ornamentu je na 1236 červených, žlutých a modrých sklíček, což při svitu slunce způsobuje nádhernou podívanou. Ve vedlejším Novém kapitulním sále jsou vystaveny umělecké předměty zdobené stříbrem, zlatem, perlami a brilianty. Katedrála Sa Seu zde ukrývá největší relikvii křesťanského světa. Za tu je považován Dřevěný kříž, celý zdobený drahokamy. Katedrála Sa Seu též zahrnuje 19 kaplí. V kapli Corpus Christi se nachází barokní oltář pokrytý plátkovým zlatem, který je jedním z nejvýznamnějších uměleckých děl své doby.

Informace a fakta

GPS: 39.5675, 2.6483
Nadmořská výška: 20 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:54:55

Katedrála Sa Seu: Recenze

Katedrála Sa Seu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Palma de Mallorca (0.2km)Portals Nous (8km)Palmanova (10km)Galilea (13km)Puigpunyent (12km)Santa Ponsa (15km)Peguera (17km)Esporles (13km)Santa Eugenia (17km)

Webmap: 1 2 3