TIXIK.cz » Španělsko » Murcie » Murcia » Katedrála Murcia

Katedrála Murcia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála Murcia: Hlídač pokojů
Katedrála Murcia Mapa Mapa hotelů Katedrála Murcia

Související témata

Katedrála Murcia: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála Murcia


Zobrazit všechny »Katedrála Murcia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála Murcia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála Murcia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Soroboqut, San Javier33km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 06:27:11, Adresa: Calle de los Apóstoles, 8-12, 30001 Murcia, Španělsko, Telefon: +34 968 22 33 90, WWW stránky:

Katedrála Murcia je velkolepá katedrála ve Španělsku . Nachází se v jihovýchodní části země, v autonomním společenství Murcia, v historickém městě Murcia , na Plaza Cardenal Belluga.

Typická ukázka tzv. středomořské gotiky

Katedrála Murcia byla vybudována ve 14. - 18. století. Díky tomu, že se stavěla tak dlouho, tak zde vznikla zajímavá směsice stylů, které se říká "středomořská gotika". Z architektonického hlediska je katedrála zajímavější zvenčí. Katedrála Murcia ukrývá ale zajímavosti i uvnitř. Známé jsou zdejší kaple, které mají úžasnou výzdobu. Nejkrásnější z nich je kaple Capilla de los Vélez, která je jednou z nejkrásnějších ukázek středověkého umění v Murcii. Zároveň jde o jeden z nejzajímavějších příkladů hispánské gotiky. Ve výklenku hlavního oltáře se pak nachází srdce Alfonsa Wiseho. Katedrála Murcia disponuje i muzeem, které vystavuje sbírku zajímavých plastik. Tou nejzajímavější je velká procesní monstrace, která je vyrobena ze 600 kg zlata a stříbra. Katedrála Murcia má jinak také údajně nejvyšší zvonici ve Španělsku. Její výška je 90 m.

Praktické informace

Katedrála Murcia je otevřena pro veřejnost denně od 10 do 13 a od 17 do 19 hodin. Pokud si chcete vychutnat krásný výhled na město Murcia, můžete vystoupat na věž katedrály.


Informace a fakta

GPS: 37.984, -1.1287
Nadmořská výška: 55 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:00

Katedrála Murcia: Recenze

Katedrála Murcia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Murcia (0.3km)Sucina (19km)Orihuela (20km)Archena (21km)Mula (32km)Fortuna (22km)Algorfa (31km)Roldán (23km)Alhama de Murcia (30km)

Webmap: 1 2 3