TIXIK.cz » Španělsko » Kastilie a León » León » Katedrála León

Katedrála León - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála León: Hlídač pokojů
Katedrála León Mapa Mapa hotelů Katedrála León

Související témata

Katedrála León: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála León


Zobrazit všechny »Katedrála León: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála León Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála León a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 05:29:51, Nadmořská výška: 844m, Adresa: Calle de la Puerta Obispo, 24003 Leon, Španělsko, Telefon: +34 987 87 57 70, WWW stránky:

Katedrála León patří k nejkrásnějším katedrálám v Evropě . Nachází se ve Španělsku , v severozápadní části země, v provincii León, v autonomním společenství Kastilie a Leónu (Castilla y León), v historickém městě León , na ulici Calle de la Puerta Obispo.

Pohledy do historie

Katedrála León byla vybudována ve 13. století ze zlatého pískovce, a to v gotickém stylu. Postavena byla v místech, kde původně v 2. století n. l. stály římské lázně, které byly o 800 let později přestavěny na palác. Architektem katedrály byl Enrique. Katedrála León byla dokončena až v 16. století. V současnosti je to nádherná stavba, která je od roku 1844 španělskou národní památkou.

Architektura

Hned u vchodu do katedrály León Vás zaujmou tří zdobené portály. Uvnitř katedrály je více než 250 oken s nádhernými vitrážemi a také velké kruhové okno. Vitráže údajně zaujímají plochu více než 1800 m2.

Katedrální muzeum

Katedrála León také disponuje Katedrálním muzeem. K vidění je tam např. La Virgen Blanca, což je gotická socha Panny Marie, pokladnice ze 16.století a křížová chodba, která je zdobena freskami Nicoláse Francése. Katedrální muzeum je v létě (od července do září) otevřeno od pondělí do pátku, a to od 9:30 do 14 a od 16 do 19:30 hodin. V sobotu je otevřeno od 9:30 do 14 a od 16 do 19 hodin. V neděli a o státních svátcích je zavřeno. Muzeum je otevřeno ale po celý rok. Otevírací hodiny se však mění, proto je vhodné podívat se na oficiální stránky katedrály León. Vstupné stojí 4 EUR (zlevněné 2 EUR) .


Informace a fakta

GPS: 42.5994, -5.5666
Nadmořská výška: 844 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:33

Katedrála León: Recenze

Katedrála León prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

León (0.4km)Trobajo del Camino (3.4km)La Virgen del Camino (7km)Azadinos (6km)Arcahueja (7km)Quintana de Raneros (8km)Onzonilla (8km)Benllera (25km)Hospital de Órbigo (30km)

Webmap: 1 2 3