TIXIK.cz » Katedrála Krista Spasitele

Katedrála Krista Spasitele - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála Krista Spasitele: Hlídač pokojů
Katedrála Krista Spasitele Mapa Mapa hotelů Katedrála Krista Spasitele

Související témata

Katedrála Krista Spasitele: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála Krista Spasitele


Zobrazit všechny »Katedrála Krista Spasitele: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála Krista Spasitele Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála Krista Spasitele a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 06:06:57, Adresa: Prechistenskaya naberezhnaya, 37, Moscow, Rusko, Moscow, Telefon: +7 495 637-12-76, WWW stránky:

Katedrála Krista Spasitele je největší pravoslavný kostel na světě a nachází se v Rusku . Stojí ve městě Moskva na břehu řeky Moskva západně od Kremlu . Katedrála Krista Spasitele byla postavena v letech 1839 - 1860 na příkaz cara Alexandra I. na oslavu vítězství Ruska nad Napoleonem.

Stavba katedrály

Dalších 20 let probíhala okázalá výzdoba interiéru. Katedrála Krista Spasitele byla slavnostně vysvěcena v roce 1883 za účasti cara Alexandra I. Katedrála byla ovšem v roce 1931 stržena, protože na jejím místě měl vzniknout tzv. Palác sovětů. Odstranění trosek trvalo více jak rok. Dochovány zůstaly pouze mramorové desky zobrazující vítězství nad Napoleonem. Tyto desky z carrarského mramoru jsou uloženy v Donském klášteře .

Katedrála dnes

Současná Katedrála Krista Spasitele se začala stavět v roce 1994 jako symbol pokání a vysvěcena byla v roce 2000. Původní mramorové desky byly nahrazeny bronzovými. Katedrála Krista Spasitele je postavena v ruském byzantském stylu. Má půdorys ve tvaru kříže. Téměř 9000 m2 interiéru je pozlaceno. Kupole s křížem dosahuje výšky 103 m.

Sídlo patriarchy

Katedrála Krista Spasitele je sídlem patriarchy ruské pravoslavné církve. V chrámu se nachází muzeum, které patří Moskevskému městskému muzeu dějin.


Informace a fakta

GPS: 55.7446, 37.6056
Nadmořská výška: 132 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:48

Katedrála Krista Spasitele: Recenze

Katedrála Krista Spasitele prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moskva (0.4km)Krasnogorsk (19km)Chimki (19km)Mytišči (20km)Odincovo (22km)Balašicha (23km)Nachabino (29km)Puškino (33km)Domodedovo (35km)

Webmap: 1 2 3