TIXIK.cz » Polsko » Západopomořsko » Katedrála Kamień Pomorski

Katedrála Kamień Pomorski, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Katedrála Kamień Pomorski: Hlídač pokojů
Katedrála Kamień Pomorski Mapa Mapa hotelů Katedrála Kamień Pomorski

Katedrála Kamień PomorskiKatedrála Kamień Pomorski

Související témata

Katedrála Kamień Pomorski: Fotografie

Doporučené hotely Katedrála Kamień Pomorski


Zobrazit všechny »


Katedrála Kamień Pomorski: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Katedrála Kamień Pomorski Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Katedrála Kamień Pomorski a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Katedrály, Aktuální čas: 07:49:48, Adresa: Plac Katedralny 1, 72-400 Kamień Pomorski, Polsko

Katedrála Kamień Pomorski je gotická stavba, kterou nechali vystavět wolinští biskupové. Nachází se v Polsku , v severní části města Kamień Pomorski . Katedrála Kamień Pomorski patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v této oblasti.

Pohledy do historie

Katedrála Kamień Pomorski byla vybudována ve 12. století v románském stylu. V gotickém slohu byla přestavěna ve 14. století a tuto podobu si zachovala dodnes. Katedrála Kamień Pomorski obsahuje kněžiště, které si zachovalo svůj původní vzhled, dále hlavní oltář s působivým triptychem a nástěnné malby ze 13. století. Z vymalovaného klenutého stropu visí mohutný kříž. Lavice byly vyřezané z dubového dřeva. Ve 2. polovině 17. století byl celému interiéru dodán barokní vzhled. Přibylo tepané mřížování, které odděluje kněžiště od lodi katedrály a propracovaná kazatelna.

Zajímavosti

Katedrála Kamień Pomorski obsahuje také bývalou pokladnici, ve které v současnosti sídlí malé muzeum. Nejzajímavější součást katedrály je křtitelnice z roku 1124, která stojí přímo uprostřed. U stěn ambitu jsou rozložené náhrobní desky, které sem byly přemístěny roku 1890 z podlahy kostela. Zajímavý je i klášterní dvůr (tzv. wirydarz) , který se nachází za dveřmi levé lodi katedrály. Další působivý objekt jsou varhany, které jsou zvláštní svým vzhledem a vynikajícími zvukovými vlastnostmi.

Festival

Katedrála Kamień Pomorski také pořádá mezinárodní festival varhanní a komorní hudby. První se tam konal roku 1965 a od té doby probíhají každoročně od poloviny června do konce srpna páteční večerní představení. Dále jsou po celou dobu festivalu dvakrát denně koncerty varhanní hudby.

Praktické informace

Katedrála Kamień Pomorski je pro turisty otevřená po celý rok. Nedaleko katedrály se také nachází Wolinská brána ze 14. století. Je to jedna z pěti středověkých bran, které se zachovaly a stojí za prohlídku při zpáteční cestě.


Informace a fakta

GPS: 53.9732, 14.7722
Nadmořská výška: 12 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:41

Katedrála Kamień Pomorski: Recenze

Katedrála Kamień Pomorski prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Międzywodzie (6km)Dziwnów (7km)Dziwnówek (7km)Łukęcin (10km)Wisełka (13km)Pobierowo (14km)Warnowo (15km)Trzęsacz (18km)Rewal (20km)

Webmap: 1 2 3