TIXIK.cz » Tunisko » Tunis » Kartágo

Kartágo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Kartágo: Hlídač pokojů
Kartágo Mapa Mapa hotelů Kartágo

KartágoKartágo

Související témata

Kartágo: Fotografie

Doporučené hotely Kartágo


Zobrazit všechny »


Kartágo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Kartágo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Kartágo a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 15:55:26

Kartágo jsou ruiny starověkého města v Tunisu. Nacházejí se na severovýchodě země, na pobřeží Středozemního moře, severovýchodně od hlavního města Tunisu . Kartágo bylo založeno Féničany v roce 814 před naším letopočtem. Ve 2. -3. století před naším letopočtem se město a přilehlé osady rozrůstaly a vytvořily mocnou a bohatou říši u Středozemního moře. Ta se stala supervelmocí a velkým rivalem Římské říše v nadvládě na západním Středomořím. Později právě tato rivalita vedla k sérii válek, známých jako punské války. Během nich tato říše bojovala o přežití, až bylo samotné Kartágo roku 146 před naším letopočtem srovnáno se zemí. Druhé, ale již římské Kartágo, bylo postaveno na ruinách starého, avšak většího ohlasu nedobylo. Od roku 1979 jsou ruiny starověkého města Kartágo zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Informace a fakta

GPS: 36.8547, 10.3345
Nadmořská výška: 5 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 7:02:43

Kartágo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9716.9.2010 18:56:39
A nejen zajímavé, ale přímo úchvatné. Ze všech stran na Vás dýchá historie města. Dokážete si dokonale představit, jak to asi dříve vypadalo. Mě to nadchlo takovým způsobem, že jsem nejvíce fotek z celé dovolené měla právě odsud!

Města a obce v okolí

Carthage (0.5km)سيدي بوسعيد (2.2km)Tunis (15km)Nabeul (57km)

Webmap: 1 2 3