TIXIK.cz » Města » Česká republika » Zlínský kraj » Vsetínsko » Karolinka

Ubytování Karolinka, hotely Karolinka

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Karolinka: Hlídač pokojů
Karolinka Mapa Mapa hotelů Karolinka

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Penziony v Karolince, Satelitní mapa Karolinky, Karolinka - počasí

Doporučené hotely Karolinka


Zobrazit všechny »


Karolinka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Karolinka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Karolinka a doprava, Bankomaty
Skiareál KarolinkaSki areály1km
Karlovské muzeumMuzea3km
Kostel Panny Marie SněžnéKostely3km
Ski areál Synot KyčerkaSki areály4km
Ski areál MachůzkySki areály6km
Ski areál SoláňSki areály4km
BeskydyRegiony5km
Skicentrum KohútkaSki areály6km
Horská chata KohútkaHorské chaty6km
Ski areál RazulaSki areály8km
Kemp Horní BečvaKoupání9km
Golfové hřiště Velké KarloviceGolf11km
Ski areál U Sachovy studánkySki areály10km
Ski areál BuřovSki areály12km
Makovský průsmykPamátníky13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:35:38, Nadmořská výška: 479m, WWW stránky:

Karolinka je město ve ve východní části okresu Vsetín ve Zlínském kraji v České republice . Nachází se 18 km východně od Vsetína, v blízkosti slovenské státní hranice. Karolinka je městem skla.

O městě Karolinka

Karolinka je jedno z nejmladších měst na Valašsku . Statut města získala v roce 1998. Žije zde téměř 2 800 obyvatel. Město leží v malebném údolí řeky Vsetínské Bečvy. Ze severu Karolinku obklopují Vsetínské vrchy a z jihu Javorníky. Nejvýše položeným místem je Malý Javorník (1019,2 m) , který je častým cílem turistů.

Sklářská historie

Obec vznikla 20. září 1949, kdy došlo k oddělení místní části Karolinina Huť od obce Nový Hrozenkov. V roce 1951 došlo k přejmenování Karolininy Hutě na Karolinku. Počátky města jsou spojovány s židovským rodem Reichů, který zde založil v letech 1861-1862 sklárnu. Salomon Reich, zakladatel sklárny, pojmenoval podnik po své nevlastní matce. Tak vznikla Karolinina huť, podle níž byl v polovině 20. století odvozen dnešní název města. Karolinská sklárna s více než 140 letou tradicí byla pro mnoho lidí zdrojem obživy. Zdejší sklářské řemeslo si získalo mezinárodní věhlas, což dokládá export do Ruska , Japonska , USA , Kanady a Austrálie . V současné době (2011) je provoz sklárny omezen pouze na povrchové úpravy skla a jedná se o jejím dalším osudu. Přímo v centru Karolinky se však stále nachází prodejna skla, kam by se měl každý návštěvník zajít alespoň podívat.

Zajímavosti

Dalším symbolem města je Vodní dílo Karolinka – Stanovnice, které změnilo tvář obce. Údolí bylo zaplaveno a bylo postaveno několik obytných domů pro vystěhované obyvatele. Vodní dílo pojme 7,5 mil. m³ vody a zásobuje pitnou vodou velkou část Vsetínska i část Zlínského kraje . K dalším zajímavostem obce patří také moderní stavba kostela Panny Marie Karmelské. K vidění je zde největší dřevěná socha Madony v České republice (253 cm) od řezbáře Ladislava Boráka. Významným karolinským rodákem je akademický malíř a grafik Jiljí Hartinger, nar. 1935. V roce 2003 mistr vybudoval v centru města galerii (Art Gallery) . Pokud patříte mezi obdivovatele valašské lidové architektury, určitě navštivte městskou část Raťkov. K vidění je zde shluk dřevěných chalup. Navštívit můžete také šenk, na jehož jídelníčku samozřejmě nechybí tradiční valašské pokrmy.

Sportovní a kulturní vyžití

Mezi obcemi Karolinka a Nový Hrozenkov se nachází přírodní štěrkové koupaliště. Je vhodné jak ke koupání, tak k rekreačnímu rybolovu. Nechybí ani můstek pro snowboard s umělou sjezdovkou. V zimě určitě stojí za návštěvu místní Skiareál . Milovníky koní a jezdectví může zajímat, že na zdejším ranči probíhá výcvik westernových koní pro závodní účely. Karolinka nezklame ani příznivce kultury. Sídlí zde totiž Valašské národní divadlo.


Informace a fakta

GPS: 49.3513, 18.2401
Nadmořská výška: 479 m
Nejbližší hranice: Slovensko, 6,3 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:20:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.karolinka.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: lyžování
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: vlastní vlaková zastávka, klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, lyžařské areály okolo, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, banka, autoopravna, doktor, supermarket, knihovna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Karolinka: Recenze

Karolinka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

KarolinkaVelké Karlovice (3.4km)Halenkov (8km)Horní Bečva (10km)Prostřední Bečva (9km)Dolní Bečva (12km)Horná Mariková (13km)Rožnov pod Radhoštěm (14km)Vsetín (18km)

Webmap: 1 2 3